MART KAPIDAN BAKTIRDI KAZMA KÜREK YAKTIRDI…

Sinop’un yüksek kesimlerinde 23 mart tarihi itibariyle başlayan kar yağışı nedeniyle il genelinde 28 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Saraydüzü- Kargı yolu kısa süreliğine ulaşıma kapandı. Vatandaşlar ise ısınmak için doğalgaza ve kömüre yüklendi.
Sinop İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre: Ayancık ilçesinde 12, Boyabat’ta 5, Dikmen’de 6 ve Gerze’de de 5 köyle ulaşım tamamen kapanırken köylere ulaşımın sağlanması amacı ile çalışmaların hemen başlatıldığı ifade edildi.
Yapılan açıklamaya göre Ayancık ilçesinde: Erikli, Karapınar, Bakırlı, İnaltı, Avdullu, Akören, Kurtköy, Kozcuğaz, Hacılı, Kızılcakaya, Çaybaşı ve Sulusökü köyleri, Dikmen ilçesinde; Akçakese, Üçpınar, Göllü, Büyükkızık, Küçükkızık ve Yaylabeyi köyleri, Boyabat ilçesinde; Kurtlu, Yeşilçam, Paşalıoğlu, Günpınar ve Trınalı köyleri ile Gerze ilçesinde de Sarımsak, Çağlayan, Başsökü, Kirençukuru ve Bolalı köyleri ile ulaşım sağlanamadı.
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri kapalı köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Sürücülerin ise don ve buzlanmaya karşı sürücüler ve vatandaşlara uyarılar devam ediyor. Saraydüzü – Kargı yolu istikametinde ise Çalbaba geçidinde yolda yaşanan gizli buzlanma nedeni ile Saraydüzü istikametine gelen bir tırın kar yağışı ve buzlanma nedeni ile yolda mahsur kaldı. Tırın yolu kapatması sonrası peşinden gelen araçlarda hareket edemedi. 45 dakikalık bekleyiş Çalbaba geçindinde bulunan Karayolları ekiplerinin tuzlama ve yol açma çalışması sonrası açıldı.

KÖY YOLLARI İÇİN 40 PERSONEL VE 20 İŞ MAKİNESİ ÇALIŞIYOR
İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada: “Toplamda 20 iş makinesi ve 40 personel ile çalışmalar devam etmekte olup, ihtiyaç halinde loder, ekskavatör ve dozerlerde görevlendirilmektedir. 24.03.2021 tarihinde saat 16.00 itibariyle 28 köy yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanmıştır. Karla mücadele ekiplerimiz öncelikle ana yollar ve acil ihbarlar olmak üzere çalışmalarına devam etmektedir” denildi.

Başa dön tuşu