MAVİŞ;15 TEMMUZ’UN MEŞRUİYETİNİ GÖLGELEMEYE ÇALIŞTINIZ!

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ve arkadaşları tarafından “15 Temmuz darbe girişimi sırasında dağıtılan ve hâlâ kayıp durumda bulunan silahların akıbetinin belirlenmesi amacı ile verdiği soru önergesinde Ak Parti grubu adına Sinop Milletvekili Nazım Maviş konuştu.
Muhalefete oldukça sert sözlerle yüklenen Maviş, önergeyi “15 Temmuzun sulandırılmaya çalışıldığı ve 15 Temmuzu itibarsızlaştırmak için gündeme getirildiği düşüncesine yol açacak” diyerek eleştirdi.
Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş TBMM’de Ak Parti grubu adına yaptığı konuşma da 15 Temmuz hain darbe girşimini yıl dönümünde olduklarını vurgulayarak muhalefete çok sert sözlerle yüklendi. Maviş; “15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümündeyiz. 15 Temmuzda millî egemenliğimize, ülkemizin bağımsızlığına, birlik ve bütünlüğümüze karşı girişilen saldırıyı milletimizle birlikte engelledik. Bu ülke için “Arkamızda kim var?” diye bakmadan 251 canımızı feda ettik, rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Biz, 15 Temmuz ve sonrasında bu hain darbe girişimiyle mücadele ederken muhalefet, bir taraftan FETÖ’cülere kol kanat germeye diğer taraftan da 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya, sulandırmaya çalıştı. 15 Temmuz darbe teşebbüsünü kınayacakken kontrollü darbe diyerek 15 Temmuzun meşruiyetinin gölgelemeye çalıştı. Bu önerge de böyle bir amaca hizmet ediyor. Eğer bir hukuksuzluk varsa bunun gereği elbette ki yapılır. Ancak 15 Temmuzun arifesinde bir az önce konuşan Sayın CHP sözcüsünün de söylediği gibi, böyle bir önergenin getirilmesi tabii ki bizim tarafımızdan 15 Temmuzun sulandırılmaya çalışıldığı ve 15 Temmuzu itibarsızlaştırmak için gündeme getirildiği düşüncesine yol açacak” dedi.
Türkiye’nin darbeler tarihinde ilk defa bir lider dimdik, şapkasını alıp gitmeden, düdük çalınca hizaya geçmeden darbelere karşı direndiğini söyleyen Maviş; “alkışlandınız mı? İspanya Kralı Carlos Tiananmen Meydanı’nındaki direnişe hatta sarhoş Boris Yeltsin’e verdiğiniz kıymeti milletiyle beraber darbeye direnmiş Recep Tayyip Erdoğan’a göstermediniz, esirgediniz” dedi.
15 Temmuzun yıl dönümünde darbelere heveslenenlere, darbelerden iktidar devşirmeyi umanlara seslenenen Maviş; “Türkiye artık darbelere nasıl direniş gösterileceğini, darbecilerin nasıl bertaraf edileceğini, darbecilerin sokaklara nasıl gömüleceğini çok iyi biliyor ve bütün dünyaya da gösterdi. Türkiye artık darbelere nasıl direniş gösterileceğini, darbecilerin nasıl bertaraf edileceğini, darbecilerin sokaklara nasıl gömüleceğini çok iyi biliyor ve bütün dünyaya da gösterdi. Bu şerefli direnişi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yiğit ve kahramanca liderliğiyle ve 15 Temmuz hikâyemizi sizin kirletmenize müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Başa dön tuşu