Oto hırsızlarına yönelik eş zamanlı operasyon!

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü çeşitli yöntemlerle farklı İllerden çalınan araçları Sinop İline getirerek parçalamak suretiyle satışa arz eden veya oto değiştirme (change) işlemine tabi tutan şahıslarla ilgili olarak eş zamanlı operasyon düzenledi.
Sinop İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklama da “hacizli – yakalamalı araçları da bu amaçla kullanarak haksız kazanç elde eden şahısların içerisinde bulunduğu suç organizasyonunun deşifre edilmesi amacıyla Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce çalışma başlatılmıştır. Oto hırsızlık ekiplerinin yapmış olduğu saha ve teknik çalışmalar, şüpheli analizleri ve tanık beyanları doğrultusunda adresler tek tek tespit edilerek, Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde eş zamanlı operasyon için düğmeye basılmıştır” dedi.
Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı 8 ekip ve 32 personelin katılımları ile tespit edilen toplam 3 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtilen açıklamada;

“Yoğun kar yağışı altında yapılan aramalar neticesinde, bu adreslerde 7 adet kısmen parçalanmış hacizli-yakalamalı araç, 16 adet şasesi işlem görmek suretiyle kapatılmış araç, 3 adet şase ve motor kısımlarının değiştirme (change) olduğu değerlendirilen araç, 25 adet motor beyni, 1 adet çalıntı kaydı bulunan araç ruhsatı, çok sayıda farklı marka ve model araçlara ait parçalar, ruhsatlar ve plakalar ele geçirilmiştir. Olay kapsamında yakalanan 3 şahıs gözaltına alınarak gerekli tahkikat işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilmiştir” ifadelerine yer verildi.
Sinop Emniyet Müdürlüğünce; “Temiz Sokaklar Mutlu Şehir” sloganı kapsamında her çeşit suç ve suçlu ile mücadele aralıksız ve kararlılıkla sürdürülmekte olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu