ŞANLAN’DAN GAZETECİLERE ZİYARET!

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, beraberindeki parti yönetimi ile birlikte Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

ŞANLAN’DAN GAZETECİLERE ZİYARET!

Cemiyet Başkanı Cengiz Demirel ve cemiyet üyesi gazeteciler tarafından karşılanan İyi Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan ve yönetim kurulu üyeleri gazetecilerle bir süre sohbet etti.
Toplumun demokrasi mücadelesine en güçlü katkıyı sağlayan kurumun, basın kurumu olduğunu söyleyen İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, bu anlamda başarılı çalışmalar yürüten Sinop basınına çalışmalarında kolaylıklar diledi. Şanlan; “Basın ne kadar güçlü olursa, ne kadar desteklenirse o ülkenin demokrasisi de o kadar güçlü olur. Yine demokrasimizin güçlenmesi için güçlü ve demokratik bir parlementer sisteme ihtiyaç vardır. Bu anlamda biz ülkemizin siyaseten iyileştirilmiş, güçlendirilmiş, demokratik bir parlementer sisteme acilen dönmesi gerektiğini düşünüyoruz. Buna dönelim ki, insanlarımız, sıkıntılarını, tepkilerini, mutluluklarını daha rahat dile getirebilsinler.
Partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Hanım bu düşünce doğrultusunda yürüyor. Millet ittifakının paydaşları da İYİ Partinin güçlendirilmiş parlementer sistemi tezini benimsediler. Yani ülke ortak akıl ile yönetilsin, parlementer sistemin amacı budur. Ülkemizin yönetimsel anlamda büyük sıkıntıları var. Keşke ülke doğru yönetilseydi ve 20 yıl sonra biz de deseydik ki; gerçekten geldiler Allah razı olsun eksikleri olsa bile şu konularda ülkeye büyük değerler kazandırdılar. Ama ne yazık ki bunu diyemiyoruz. Bakın 20 yılımız gitti. Devletler için 20 yıl belki çok uzun bir süre değil ama 20 yılda bir nesil yetişiyor. Bir çocuk 20 yılda askerliğini bitirip evini barkını kurabilecek yaşa geliyor. Bu bizim için üzüntü veren bir durum. İYİ Parti olarak biz insanların her manada bu ülkenin imkanlarından eşit yararlanmasını sağlayacağız. Ekonomide, adalette, eğitimde, sağlıkta her alanda fırsat eşitliği oluşturacağız” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, gerçekleştirilen nazik ziyaretten dolayı İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Başa dön tuşu