Tek adam rejimi milletin iradesini tanımamakta..

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tolga Kara, cumhurbaşkanı kararnamesiyle Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına tepki gösterdi.
Kara yaptığı açıklamada; “Bu son olsun dedikçe her geçen gün bir başka kadına şiddet haberi ile karşı karşıya kalıyoruz. Kadınlar artık sokakta, iş yerinde ve en acısı evlerinde bile kendini güvende hissedemiyor.Kadınlar mağduriyete uğratılıyor, haklarını aradığında da tahrik indirimleriyle suç minimalize ediliyor. Ülke bu haldeyken; temelini kadına karşı şiddetin önlenmesi, faillerin adalete teslim edilmesi ve mağdurların korunması üzerine oturtmuş, Avrupa Konseyi üye devletleri ile bazı ülkeler tarafından da imza altına alınan İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmak hangi mantığın ürünüdür? Kadınlara özgür bir gelecek sunacak ve huzur ortamını sağlayacak bu anlaşmanın gece operasyonlarıyla ortadan kaldırılması ne demektir?
Açıkça soruyorum İstanbul Sözleşmesi’nin aile yapımızı bozacağını savunanlar yurtlarda çocuklara tecavüz edilirken, üzülerek söylüyorum bir bakan tarafından ”Bir kereden bir şey olmaz” denirken neredeydiniz? TBMM’den halkın vekillerince geçirilen bu anlaşma şimdi bir kişinin kararıyla nasıl iptal edilebilir? Tek adam rejimi artık milletin iradesini tanımamakta, görmezden gelmektedir. Ben yaptım oldu mantığıyla Türkiye Cumhuriyeti yönetilemez. Bu yanlıştan dönülmeli, İstanbul Sözleşmesi imzalanmalıdır”dedi.

Başa dön tuşu