120 kişiye sertifikalı e-ticaret eğitimi verilecek

Sinop’ta esnaf ve iş insanlarının iyi ticaret kullanımını geliştirmelerine yönelik verilecek eğitim projesi açılış programı düzenlendi

Sinop Ticaret İl Müdürlüğü ve Sinop İş İnsanları Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan. İyi ticari kullanımının geliştirilmesi eğitim projesi açılış programı düzenlendi eğitim programı çerçevesinde 120 katılımcıya sertifikalı e-ticaret eğitimi verileceği kaydedildi.

Sinop’ta esnafların kullanıcılara sağladığı ürün ve hizmetlerin pazarlanmasında iyi ticaret kullanımının yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını bildiren başkan Yılmaz Öz ‘’ Yapılacak bu eğitim nerede iş insanlarımıza e ticaretin anlamını kapasitesini yöntemlerini ve uygulamalarını öğreterek grup çalışmaları ile kendi ürün ve hizmetlerini e-ticaret desteğiyle satışlarını katkı sağlayacak.
120 katılımcıya gruplar halinde dört gün boyunca toplam 24 saatlik Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurs verilecektir. Kursun bitiminde ise eğitimlerini tamamlayan kişilere onaylı ‘ e ticarete giriş bitimi belgesi verilecektir’ dedi.

Açılış programına Sinop vali yardımcısı V. Ahmet Berkay DENİZ, Sinop Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim AYKAN, Defterdar Mustafa KARADENİZ, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Selim AKBAŞ, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar GÜNDOĞDU ve dernek üyeleri katıldı.

Başa dön tuşu