2022 KİRENCİK-GÖLYERİ YAYLA ŞENLİĞİ

Geleneksel Kirencik-Gölyeri pazarı Yayla Şenliği uzun bir aradan sonra yine gerçekleştirildi. Kirencik-Gölyeri Yayla Şenliği 2022 yılında Durağan’ın yapılan en büyük yayla şenliği oldu.

Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş,Durağan Belediye Başkan vekili Arif Denizli, Ak Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, Ak Parti Durağan İlçe Başkanı Hasan YILDIRIM,CHP Sinop milletvekili Barış KARADENİZ, CHP Sinop İl Başkanı Kadir Yavuz, CHP Durağan İlçe Başkanı Mustafa EKER, BBP ilçe Ali Giyici, Yenien Refah Partisi ilçe Başkanı İsmail Teziç’te katgıldı.. Programa SİNDEF Genel Başkanı Hasan DALKIRAN, DUDEF Genel Başkanı Halil İbrahim Aktan ve dernek başkanları ve yöneticileri iştirak etti.

Şenliğin sunuculuğunu Abdulkadir ÖNDER gerçekleştirdi, Kıraç Sinoplular Dernek Başkanı İdris CAN, Kirencik Köyü Muhtarı Ahmet ALTUN organize ederken ses sanatçısı Süleyman ŞAHİN, Güreş Ağası Sinan İPEK, katıldı.
Şenlikte konuşan CHP Sinop Milletvekili Barış KARADENİZ ;’’Durağan’ın verimli toprakları vardır, bu topraklarda ne ekerseniz onu biçersiniz, bu topraklarda sadece tek bir şey yetişmez onu biliyorum o da vatan haini.Bir kardeşimiz daha yetişti Başpehlivan Mustafa TAŞ’la gurur duyduk, bütün Sinop’lular olarak çok mutlu olduk. Kadir beyin dediği güzel bir şey var, buraya güreş meydanı şart. Ben kendi adıma, parti adına, Büyük Millet Meclisi adına bütün çabamı ve gayretimi göstereceğim. Nazım bey gelsin ona da söyleyeceğim, beraber, el birliğiyle buraya bir er meydanı yapacağız’’ ifadelerine yer verdi.

ÖZGÜRCE YAŞAYACAKLARI BİR VATAN EMANET ETMEK!

Şenlikte konuşan AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş;’’Bizim de görevimiz bizden sonraki nesillere, şu göklerde dalgalanan bayrağın altında özgürce yaşayacakları bir vatanı emanet etmek ve bu vatanın ilelebet milletimiz için vatan olarak kalmasını sağlamaktır. Bizim derdimiz, tasamız budur. Ayrımız gayrımız yok. Allah’ın izniyle siyasi görüşlerimiz farklı bile olsa, biz biliyoruz ki bu bayrak gönderde olduğu sürece, ezanlar minarelerde teyemmüm edildiği sürece, ancak o zaman bu topraklarda özgürce yaşarız. Onun için tek bir davamız var. O davada millet olarak birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi bozmadan Türkiye’yi bölgesinin ve dünyanın en güçlü ülkelerinden birsi haline getirebilmek. Bütün gayretimiz, çabamız güçlü Türkiye ve güçlü Türkiye’nin büyük milletini inşa edebilmek. Onun için hep birlikte , çalışıyoruz, gayret ediyoruz.” dedi.
Yağlı pehlivan güreşlerinde başpehlivanlığı Kırkpınar başpehlivanlarından Mustafa TAŞ’ın kardeşi Yusuf İslam TAŞ aldı. Programın sonunda yapılan güreş ağalık yarışında renkli sahneler yaşandı. Dağlık yarışının sonunda hayırsever iş adamı Esenyurt Kıraç Çerkezköy Kapaklı ve Saray’da Özipek inşaat ve arsa ofisi sahibi Yusuf İPEK ağalık elbisesini giydi.
Şenlik’te tüm misafirlere keşkek ikaramında bulundu. Yemek ve konuşmalar sonunda Süleyman Şahin’in müzikleri ve Davul zurna ekibinin yöresel müzikleri eşliğinde oyunlar oynandı.

Başa dön tuşu