ALP BEBEK İÇİN YAŞAM KERMESİ

Çorum’da yaşayan Sevilay-Mustafa Keskin çifti, ‘Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1’ hastası olan çocukları Alp’i yaşatabilmek için mücadele veriyor. Alp bebeğin Dubai’de 1,8 milyon dolarlık gen tedavisi olması için yardım kampanyası başlatan aileye Sinop’ta gönüllüler de destek veriyor.

Alp bebeğin yardım kampanyasına katkı sağlamak amacıyla Gazi (Aşıklar) Caddesi Yaşlılar Evi bahçesi önünde kermes düzenledi. Kermeste el işi ürünler ile yiyeceklerin satışından elde edilecek gelir ile yapılacak bağışlar, Alp bebek için açılan hesaba yatırılacak.

6 aylık olmasına 10 günü var
Kermes hakkında bilgi veren Sinop Üniversitesi (SNÜ) Sağlık Hizmetleri Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Fetih Bişgin; “Çorum’un Alaca ilçesinde birlikte çalıştığı Mustafa Kesgin’in SMA Tip 1 hastası olan oğlu Alp için tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde Sinop’ta bir yaşam kermesi düzenleyerek aileye yardımcı olmak istedik. 8 Mart’ta bebeğimiz 3 buçuk aylıkken SMA Tip 1 tanısı aldı. O günden beri kampanyamız başladı, şuanda bebeğimizin 6 aylık olmasına 10 günü var. Dubai’de gerçekleştirilecek olan gen tedavisi için 1,8 milyon dolarlık teklif alındı. Kampanyamızda şuana kadar yüzde 94’lük dilim tamamlanarak yüzde 6’lık bir dilim kaldı. Bebeğimizin de 10 günlük bir süresi kaldı. 6’ıncı aya kadar bebeğimiz yurt dışındaki tedavisini alabilirse yüzde 98’e kadar bir iyileşme öngörülüyor. Bizim temennimizde bebeğimiz 6 aylık olmadan biran önce tedaviye göndermek’’ dedi.

Başa dön tuşu