BİTMEYEN, BİTİRİLEMEYEN ÇEVRE YOLUNDA ÇALIŞMALAR TAMAMEN DURDU!

2009 yılında başlayan ve aradan 12 yıl geçmesine rağmen hizmete açılamayan Boyabat çevre yolunda çalışmalar tamamen durmuş durumda..
Çevre yolunda asfaltlar atılmış kullanıma hazır olmasına karşılık geçiş bağlantılarının yapılmamış olması nedeni ile bir türlü hizmete açılamayan çevre yolu bu bayramda hizmet veremeyecek. Samsun Kastamonu, Çorum- Sinop gibi ana artellerin Boyabat içerisinden geçmesi nedeni ile yaşanan yoğun trafik Boyabat’ta her bayram bir kabusa dönüyor. Ak Parti milletvekili Nazım Maviş, Ak Parti İl Başkanı Uğur Giresun basına verdikleri demeçte bitirlmesi için 2021 yılının Haziran ayına işaret ederken Boyabat belediye başkanı Şefik çakıcı’da 2019 yılında açılacak diyerek müjdeler vermişti.
Yıl 2022 açılmadan çalışmalar tamamen durdu.
Bağlantı yolları için yoğun bir tempo ile başlayan süreç artan maliyeletler mi? yoksa ödenek yokluğu nedeni ile mi durdu? Bilinmezken Durağan istikametinde ve Sinop istikametinde başlayan bağlantı yolu çalışmalarında firma araçları ya da karayollarının bir faaliyeti gözükmüyor. Bağlantı yolları için yapılan çalışmalarda açılan yollar çekilen malzemeler orta yerde dururken çalışmaların ne zaman başlayacağı ise merak konusu oldu.
Bir çok vatandaşın Sinop’a giderken Boyabat’taki trafik yoğunluğu nedeni ile açılmayan çevre yolunu tercih ettiği görülürken kullanıma hazır olan asfaltı atılmış çevre yolunun bayrama girmeden hız kontrollü ve denetimli olarak hizmet vermesi sıkışan Boyabat ilçe merkezindeki trafiği önlem olacaktır. Yaz aylarında bölgedeki köylerin çeltik kurutma alanı kullandığı yolu sürücüler ne zaman kullanacak?
Çoğu gitmiş azı kalmış, bağlantı yolu denilerek açılması bekletilen Boyabat Çevre yolunda sorun Boyabat lobisi mi? Yoksa ödenek yokluğu mu?Yıllardır çalışılan ama bitirilemeyen çevre yolu ne zaman hizmete açılacak?

Başa dön tuşu