DEVLET; HİZMETTE Mİ? SİYASETTE Mİ?

Durağan’da açılışı yapılan beton santrali Durağanda önemli bir eksikliğin giderilmesine yardımcı olması beklenirken skandalları da beraberinde getirdi.

DEVLET; HİZMETTE Mİ? SİYASETTE Mİ?

Durağan Başağaç Köyünde yapımı tamamlanan Beton Santrali, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Durağanlıların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreni için hazırlıklar günler öncesinden başladı. Ak Parti Durağan ilçe teşkilatı ve Durağan Kaymakamlığı açılış için seferber oldu. Bir dizi açılış için davetiye dağıtan Durağan Kaymakamlığı ise Durağan Kaymakamı Ahmet Tozlu imzası ile bir skandala imza atarak devletin organizasyonunda ilk kez bir milletvekilinin ismini davetiyeye yazarak; “Nazım Maviş’in teşrifleri ile’ yazısını not olarak düşmesi dikkatlerden kaçmazken Devlet hizmette mi? Siyasette mi? sorusunu akla getirdi.
Durağan’da önemli bir eksikliği gidermesi beklenen beton santralinin açılışı için Durağan’daki sivil toplum örgütleri olan esnaf odası, esnaf kefalet kredi kooperatifi, sanayi sitesi kooperatifinin üyelerini toplu mesaj yağmuruna tuttu. Açılışa Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan AK Parti ilçe başkanı Hasan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, MHP ilçe başkanı Mehmet Yılmaz, BBP ilçe başkanı Ali Giyici ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Yilmaz Şahin ve Mahmut Yurtseven, ekirdağ MÜSİAD İl Başkanı Ramazan Doğan , Sinop Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Coşkun, Çorlu Bakkallar Odası ve Çorlu Spor Başkanı Yusuf Gümüş, DUDEF Genel Başkanı Halil İbrahim Aktan ,muhtarlar, kamu kurumu müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Devlet adının kullanılarak yapılan açılışın siyasi malzeme olarak kullanılması ve davetiyelere AK parti milletvekilin adının yazılması nedeni ile CHP Durağan ilçe teşkilatı ve İYİ Parti ilçe teşkilatı duruma tepki göstererek törene katılmadı.
İşadamlarının destek ve katkıları ile kurulduğu belirtilen beton santralinin açılış töreni ise saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Törende konuşan Milletvekili Maviş, toplam 1 Milyon 100 Bin TL’ye mal olan Beton Santralin ilçeye hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.
İl Özel İdaresine bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliğince kullanılacak olan beton santralin, saatte yaklaşık 70 metreküp kuru beton üretim kapasitesine sahip olduğunu belirten Maviş, bu sayede 2022 sezonunda hem uzun mesafede hem de köy içlerindeki kısa mesafelerde beton yolların süratle yapılacağını söyledi.
Maviş konuşmasında ayrıca projenin hayata geçmesine destek sunan Durağanlı iş insanlarına da teşekkürlerini sundu.

DURAĞAN TARİHİNDE BU KM.YE İLK KEZ ULAŞMIŞTIR!


Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu burada yaptığı konuşma da “yerel siyasetçilerimizi il genel meclisi üyelerimizi, belediye başkanlarımızı, muhtarlarımızı çalışmalarımızın merkezinde görüyor. Geleceğin Durağan’ının el birliğiyle inşaa etmeye devam ediyoruz. 2021 yılında 6 milyon köydes olmak üzere 10 milyon köylerimize alyapı ve üst yapı harcaması yapılmıştır. Sadece 2021 yılında 87 km. Sathi kaplama asfalt herhalde Durağan tarihinde bu km.ye ilk kez ulaşmıştır. İnşaalallah bu beton santrali ile birlikte bunu arttırarak devam ettireceğiz. 89 km. Stabilize yol, 33 bin km. Parke taşı, 41 köyümüzün içme suyu sorunu çözüldü, 25 köyün içme suyu depoları fayans çalışmaları sıfırdan yenilendi. Ayrıca muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda 15 bin metre içme suyu boru alımı, 8 adet otopark, 3 köyümüze yeni içme suyu deposu, 5 köyümüze sondaj çalışması yapıldı. 12 köyde kanalizasyon devlet millet işbirliği ile tamamlandı, Bu ve benzeri hizmetler vatandaşlarımızın yaşam standartlarını ve refah seviyesini yükseltmek için büyük bir heyecanla devam ediyoruz. Bütün bunlar bu ülkede birlik ve beraberliğin bereketi ile yansımasıdır” dedi.
Beton santralinin alınmasında maddi destekleri olan işadamlarına plaketlerin verildiği törende protokol konuşmalarının ardından Başağaç Köyü Beton Santrali kesilen kurdele ile hizmete açıldı.
Milletvekili Maviş ve Vali Karaömeroğlu daha sonra Durağan Özel İdare Şantiyesindeki Slaj Paketleme Makinesi ile Şehit Hüseyin Yanık İmam Hatip Ortaokulu’nda kurulan Matematik Atölyesinin açılışını gerçekleştirdi.
Maviş ve Karaömeroğlu son olarak restorasyon çalışmaları tamamlanan Tarihi Durakhan’da incelemelerde bulundular.

Başa dön tuşu