GAZETECİ FATİH UYSAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Sinop’un Gerze ilçesinde yayın yapan Gerzeninsesi Gazetesi kurucusu ve imtiyaz sahibi olan Fatih Uysal (58) son yolculuğuna uğurlandı.Sinop aynı gün Ak Parti Genel başkan vekili Binali Yıldırım’ı ağırlarken Uysdal’ın gazeteci dostları ve 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetibaşkanı Cengiz Demirel ve üyeleri meslektaşlarını son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
Gerze ilçe merkezinde rahatsızlanması ardından kendi aracıyla Gerze Devlet Hastanesine giden Uysal’ın, yapılan muayene ardından kalp krizi geçirdiği anlaşıldı sonrasında Sinop Atatürk Devlet Hastanesine sevk edildi yolda ikinci defa kalp krizi geçiren Uysal doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.
İki çocuk babası Fatih Uysal’ın ani ölümü başta Sinop basını olmak üzere sevenlerini yasa boğdu. Fatih Uysal’ın cenazesi dün 11.30 da Gerze Hamidiye mah. gençlik caddesindeki evinden alınarak

Gerzenin sesi gazetesinin önüne götürüldü. Burada kısa bir törenin ardından merkez camiine götürülüp öğlen namazı sonrası Gerze eski şehir mezarlığında toprağa verildi.

SÖZÜN BİTİĞİ YERDEYİZ


Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel yaptığı konuşmada, Fatih Uysal’ı hiç bir zaman unutmayacaklarını belirterek ailesine, gazete çalışanlarına ve meslektaşları tüm Gerzelilere baş sağlığı diledi. Demirel: “Sözün bittiği yerdeyiz. Fatih kardeşimizi az sonra ebedi istirahatgahına uğurlayacağız. İnsanlar vardır ailelerine çok ciddi servet bırakırlar. Ama servetlerin en büyüğü ailelerine bıraktıkları onurdur diye düşünüyorum. Fatih ile birlikte çok uzun yıllar birlikte omuz omuza gazetecilik faaliyetinde bulunduk. Fatih’in toplumsal değerlere yüksek, toplumun değerlerine değer katan, meslektaşları ve 15 Eylül gazeteciler Cemiyeti üyeleri ile her türlü sorunu paylaşabilen, her türlü sorunu bizlere iletip ortak bir çözüm noktası arayan, gazeteciliğin gelişmesi bakımından çok ciddi önerileri ve görüşleri olan bir arkadaşımızdı. Allah’ın takdiridir, ancak hiç beklenmedik zamanda, hiç beklenmedik şekilde Fatih’i belki en verimli olacağı dönemde yitirdik, üzgünüz” dedi.
Gazeteci Uysal için gazetenin merkezi önünde de helallik istendi.

Fatih Uysal için Gerze Merkez Camisinde öğleni müteakip cenaze namazı kılındı. Namazı kıldıran İlçe Müftüsü Bayram Karar, Fatih Uysal’ın örnek bir gazeteci olduğunu belirterek, tüm imkanlarıyla dini hizmetlere de destek olduğunu ve bunada yakinen şahit olduklarını söyledi.

Cenazeye; CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Cumhuriyet Başsavcı Mesut Pektaş, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Serhat Özşahin, SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Şanlan, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, STK temsilcileri ile Fatih Uysal’ın dost, akraba ve sevenleri katıldı.

Başa dön tuşu