HALK EĞiTİM YIL SONU SERGiSİ

“Her Zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim” Sloganıyla Hayat Boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi için kutlanan 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Durağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından yılsonu sergisi açıldı.
Serginin açılışına Kaymakam Ahmet TOZLU, Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Galip KANGAL ve diğer kurum müdürleri katıldı. Sergide kursiyerlerin yıl boyunca emek verdiği el sanatları dokuma, nakış, seramik, giyim üretim teknolojileri, gitar ve resim alanlarında açılan kurslarda yapılan ürünlerden örnekler sergilendi.
Sergi açılış kurdele kesimi Kaymakam Ahmet TOZLU, Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN ve beraberlerindeki heyet tarafından yapıldı. Kaymakam TOZLU açılış konuşmasında Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından açılan kursların halkımızın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağladığını ifade etti. Kaymakam kurslarımıza ait eserleri inceleyerek öğretmen ve kursiyerlerle konuşarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başa dön tuşu