KARADENİZ; HOPA’DAN HATAY’A BALIKÇI TURUNU TAMAMLIYOR!


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun talimatı ile denizBalıkçılık ve Su Ürünleri Sektörü Saha Programı Başkanlığı görevine getirilen ve Türkiyenin dört bir yanında balıkçılar ile buluşan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Didim`e geldi. Didimli balıkçılarla buluşan Karadeniz, “CHP iktidarında sizlerin bütün sorunlarını çözeceğiz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Denizcilik, Balıkçılık ve Su Ürünleri Sektörü Saha Programı Başkanı olarak görevlendirilen ve Kabotaj Bayramı`nda Samsun`dan denize açılan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Aydın`da, CHP Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız`la birlikte balıkçılar ve su ürünleri sektör temsilcileri ile bir araya geldi.
Kuşadası`nda düzenlenen programın ardından Didim`e gelen Karadeniz, burada Akbük Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Celalettin Erol ve kooperatif üyeleri ile toplantı düzenledi. Toplantıya milletvekillerinin yanı sıra CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile çok sayıda partili katıldı. Toplantıda balıkçı esnafının sorunları ve talepleri dinlenerek çözüm noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.

“CHP İKTİDARINDA SİZLERİN BÜTÜN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

CHP iktidarında Türkiyede esnafın sorunlarının çözüleceğini, denizcilik sektörünün yeniden ayağa kaldırılacağını söyleyen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun talimatı doğrultusunda Kabotaj Bayramında başladığımız toplantılarımız kapsamında bugün Aydına geldik. Ben de aynı zamanda kayıtlı bir balıkçıyım ve sizlerin sorunlarını yakından takip eden, yaşayan bir kişiyim. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balıkçı esnafımızın yaşadığı sorunları çözüme kavuşturmak, sizlerin derdine derman olmak için yola çıktık. Ülke genelindeki tüm balıkçı barınaklarında görüşmelerimizin sona ermesinin ardından bir çalıştay yapacağız ve sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız. CHP iktidarında sizlerin bütün sorunlarını çözeceğiz” dedi.

“BALIKÇI ESNAFIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Didimde önemli bir yere sahip olan balıkçılığı sürdürebilmek, esnafın sorunlarını çözüme kavuşturabilmek için çalışmaların süreceğini söyleyen Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Güzide kentimiz Didimde balıkçılığın yeri çok önemli. Nüfusun önemli bir kısmı balıkçılık ile geçimini sağlıyor ve bu esnafımızın sorunları aşikâr. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu talimatı ve Sayın Sinop Milletvekilimiz Barış Karadeniz`in gayreti ile gerçekleştirilen bu toplantılar, buluşmalar gerçekten çok önemli. Cumhuriyet Halk Partisi, dün olduğu gibi bugün de esnafın yanında, yarın da yanında olmaya devam edecek. Bizler de Didim Belediyesi olarak, balıkçı esnafımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak için üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

Başa dön tuşu