Sedat Sever, Sinop TSO için adaylığını açıkladı

16 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Sinop Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimlerinde adaylar netleşmeye başlıyor. İşadamı Sedat Sever beraberinde çok sayıda iş insanıyla birlikte düzenlediği basın açıklamasında Sinop TSO başkanlığına aday olduğunu söyledi.

SİNOP TSO MECLİSİNE EN YÜKSEK OY ORANI İLE SEÇİLDİM
Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Sedat Sever, Sinop Merkez Demirci köyü Kümes Mahallesinde bulunan çiftlikte ikamet etiğini belirterek, “Gelincik Mahallesinde ilkokul, İmam Hatip Lisesinde ortaokul, Endüstri Meslek Lisesi Makine bölümü olmak üzere bütün eğitimimi Sinop’ta tamamladım.
1994 yılında askerden geldikten sonra Dedeoğlu’nu kurduk, o günden bugüne kadar kardeşim Serdar Sever ile birlikte Dedeoğlu’nu yönetiyoruz. 2014 ve 2018 seçimlerinde Ticaret ve Sanayi Odası Meclisine şuana kadar seçilen en yüksek meclis üyesi oy oranı ile seçildik. Bu dönemde arkadaşlar başkanlığa çıkmamızı tavsiye ettiler. Eşimiz, dostumuz, arkadaşlarımızla birlikte görüşerek ilçelerde bütün görüşmelerimizi yaptık. Ve bugün itibariyle başkan adaylığımızı açıklıyoruz” dedi.

ÜYELERİMİZ KONUT SAHİBİ OLACAK
Şimdiye kadar Sinop’ta yapılmış en büyük kooperatifini Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri için kurmayı planladıklarını söyleyen İş insanı Sedat Sever; “Sinop’un tarihine baktığımız zaman en büyük kooperatif Aşiyan sonra Özlem, Sinova, Kuzeykent geliyor. Biz daha büyüğünü yapacağız. Yalnızca Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin girme hakkı olan en az 500 kişiyi bir araya getireceğiz. Seçim çalışmalarımızda bunları konuştuk. Projemizi anlattık yeter ki sen bu işi yap biz arkandayız, sen öncü ol dediler. Biz bu işi yapacağız. Gerze ile Sinop arasında bir yerde bu kooperatifi kuracağız. Ticaret ve Sanayi Odasından en az 500 kişi bir araya gelip 50 bin TL giriş ücreti ve 2.500 TL taksitlerle konut sahibi olacaklar. Bizim dönemimizden üyelerimizin hayatına bir armağan olacak. Sonra bizim Ticaret ve Sanayi Odası bina sorunumuz var. Sinop’ta kanayan bir yer var, yerini söylemiyorum ama bunu herkes biliyor, biz bu sorunu çözeceğiz. Sinop Ticaret ve Sanayi Odasının bize yakışan bir yeri yok. Ben Sinop’a, Bafra’ya, Hopa’ya yada başka bir yere gittiğim zaman Sinop Ticaret ve Sanayi Odasının bizi temsil etmeye hakkı yok. O şekilde bir binayı ben kabul etmiyorum. Sinop TSO’nun her türlü imkanları olan üyelerine yakışan bir yeri olacak.

ÜYE SAYIMIZI YÜKSELTECEĞİZ
Son projemizde biz Ticaret Odasın 1500 civarında bir üye ile alıyoruz. Kuracağımız işyerleriyle üyelerimizle onları büyüteceğiz. Göreceksiniz Ticaret ve Sanayi Odası 4 yıl sonraki seçime 2500 üyeyle dev bir oda olarak girecek. Bölgemizde artık bizim üye sayımızda güçlü olmamız lazım. Ticaret ve Sanayi Odasında şimdiye kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu bir yarıştır. Onu seven ona o verir, biz seçimi kaybedersek kimse bize Ticaret Odasından kaydını silin demeyecek. Bizde kimsenin böyle bir hakkı yok, oda bizimdir. Seçim saat 17:30’da biter sandık açılır, herkes birbirini kucaklar. 16 Ekim 2022 Pazar günü yapılacak olan seçimde bizde varız. Herkese başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu