Taksim saldırısına Sinop’tan kınama

Sinop İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Ozan Sarısoy, Taksim’de gerçekleştirilen bombalı terör saldırısını kınayarak, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Sinop İl Genel Meclisi Kasım ayı bütçe görüşmeleri sırasında gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Ozan Sarısoy, Taksim’de yapılan bombalı terör saldırısını kınayarak Sinop İl Genel Meclisinden ortak bir kınama mesajı yayınlanmasını talep etti.

TERÖR, İNSANLIK SUÇUDUR

Terörü lanetleyen Ozan Sarısoy, terörün bir insanlık suçu olduğunu söyledi. Sarısoy; “Atalarımızın kanları ile sulanan bu aziz topraklar üzerinde emperyalistlerin ve onların işbirlikçilerinin Türkiye Cumhuriyeti devletine terör maşalarını kullanarak ayar vermek istemeleri kabul edilemez. Terör nereden ve kimden gelirse gelsin lanetlenmelidir, terör insanlık suçudur.

Bizler ilkokul sıralarında okurken her sabah okuduğumuz Andımızda ‘varlığım Türk varlığına armağan olsun’ derken şaka yapmıyorduk. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor. Terörü lanetliyorum” dedi.

Başa dön tuşu