YILIN İLK BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YOĞUN GÜNDEMLE TOPLANDI…

Durağan Belediyesinin 2022 yılının ilk toplantısı gerçekleştirildi. Ocak ayı toplantısı için belirlenen 7 Ocak tarihinde Belediye başkanının ilçe dışında olması nedeni le 10 Ocak pazartesi gününe ertelenen toplantı gündemdeki maddeleri görüşmek üzere toplandı. CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa EKER’inde izlediği meclis toplantısına esnaftanda katılanlar oldu.
9 maddelik gündemin yer aldığı toplantı da sözleşmeli veteriner, mühendis ve avukatlık ücretleri belli oldu.


KUM’UN M3’ Ü 105’TL. OLDU
2022 kum ve çakılın m3 fiyatının belirlendiği toplantıda sözleşmeli veterinerin maaşı 7000’den TL’den 9250 TL.ye yükseltilirken, sözleşmeli mühendisin maaşı da 8500 TL. olarak belirlendi. Avukatlık ücreti baronun belirlediği ücret üzerinden kesinleştiği toplantı da 2022 yılı Kum’un M3’ü 30 m3’e kadar 105 TL, 30 M3’den sonrası ise 100 TL., çakılın fiyatı ise 30 M3’e kadar 75 TL: 30 M3’ün üstü 70 TL. olarak belirlendi.

HAYVAN PAZARI VE YENİ İTFAİYE BİNASI YAPILIYOR!
Boyabat yolu üstünde bulunan ve önceki imar planında sanayi alanı olarak belirlenen belediyeye ait arsa Bağcılar belediyesi tarafından yaptırılacak olan Hayvan pazarı ve canlı hayvan pazarı olarak belirlendi. Hafriyatının Durağan belediyesi tarafından alınması sonrası ihaleye çıkılacak olan hayvan pazarı için görüşmeler yapıldı. Akbel de yapılması planlanan ve Sultangazi belediyesi tarafından yapımına başlanacak olan İtfaiye binasının projesi ve binanın alanı ve görselinin de görüşüldüğü toplantıda en önemli gündem maddelerinden biri olan belediye ye arsa satışları oldu.

Arsalarımız kullanılıyor ama ücret ödenmiyor! Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız!

Fen İşleri Müdürlüğü’nün belediye meclisine getirdiği bilgilerin görüşüldüğü toplantıda belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan gerekli sunumun belediye meclisinin görüşüne sunabilmesi için satışların bir daha ki meclis toplantısına hazır olmasını istedi. Kılıçaslan; Belediyenin bir çok yerde arsası olmasına karşılık buraların vatandaşların bedelsiz kullanıldığını belirterek; “Üzerimizde tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Geçmişte nasıl verildiği veya vatandaşın nasıl kullanımına aldığı belli olmayacak biçimde arsalarımız işgal edilmiş ya da hiçbir ücret ödemeden vatandaş tarafından kullanılmaktadır. Amacımız bu arsaların kullanımın kısıtlamak değil belediyenin yerlerini belirlemesi vatandaşın hakkı olan bu arsaların ya satılmak sureti ile devredilmesi ya da belli bir ücret karşılığında kiraya verilmesidir. Belediyenin arsalarının hiç bir ücret ödemeden kullanılıyor olması vatandaşımıza da büyük haksızlıktır. Fen İşleri ve imar müdürlüğümüz bir daha ki belediye meclis toplantısına tapuda belediyenin adına kayıtlı tüm arsalarımızın durumunu şu an ne olarak kullanıldığını, kimler tarafından kullanımda olan ortaya çıkartsın ayrıntılı bir rapor hazırlasın meclise sunsun. Meclisin vereceği karar ile bu arsaları ya satmak sureti ile ya da kiraya çıkartmak sureti ile değerlendirelim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyelim” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı aba17435-392b-44d2-9397-7330c5be8c05.jpg
Başa dön tuşu