CHP’nin Sinop’ta ilk aday adayı Dr. Keleş oldu

CHP’de geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan aday adaylığı sürecinde Sinop’tan ilk başvuru Sinop Tabip Odası Başkanı Dr. Hakan Keleş’ten geldi. Keleş, CHP il binasında düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını duyurdu. Partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısında Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, CHP Sinop İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel, Merkez İlçe Başkanı Tolga Kara ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Dr. Hakan Keleş, Sinop’a layık olduğu şekilde hizmet etmek için Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekilliği aday adayı olduğunu söyledi.

Keleş; “14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinde ülkemize ve Sinop’a layık olduğu şekilde hizmet etmek için Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekilliği aday adaylığımı ilan ediyorum.
Ülkemizin AK Parti iktidarı yönetimindeki son 20 yılı aşkın geçmişine göz attığımızda akıllarımızda toplumca bizleri sevindiren, mutlu eden, geleceğe umutla bakmamıza sebep olabilecek hiçbir şeyin olmadığı şüphe götürmez bir gerçektir. Ülkemiz son yirmi yılda Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında gelmesini beklediğimiz noktaya ulaşmak bir yana, AK Parti yönetimi tarafından; ekonomi, eğitim, sağlık sistemi, tarım ve hayvancılık, adalet, kişisel özgürlükler gibi ana konular başta olmak üzere pek çok alanda yönetimi devraldığı noktadan çok daha geriye götürülmüştür.
AK Parti iktidarı süresince aklımızda kalanlar ise; rüşvet, yolsuzluk, işsizlik, geçim sıkıntısı, kumpaslar, yandaşlar, liyakatsizlik, adaletsizlik, adam kayırma, darbe girişimi, cemaatler ve cemaatlerin kucağına teslim edilmeye çalışılan gençlerimiz, yurdun çeşitli şehirlerinde patlayan bombalar, yanlış ve tutarsız dış politikalar nedeniyle verilen şehitler, mülteci sorunu, özgürlüklerin kısıtlanması, artan kadın cinayetleri, cinayet gibi iş kazaları, ekonomik kriz, temel hak ve özgürlüklerde kısıtlamalar olmuştur. Tüm bunları eleştirenler ise en üst perdeden azarlanmış, hakarete uğramış hatta tekmelenerek
Silivri’nin soğuğu

Başa dön tuşu