19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Türk Milletinin önemli dönüm noktalarından, Milli Mücadelenin başlangıç noktası 19 Mayıs 1919. Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve bugün İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Türk tarihi şanlı zaferlerle ve fetihlerle dolu kahramanlık tarihidir. Aziz Türk milleti tarih boyu devletler kurmuş, gittiği yerlerde iz bırakan medeniyetler kurmuştur. Türk tarihinde şanlı zaferler, devletler ve medeniyetlrin yanında büyük sıkıntılı dönemleri de vardır, tarih boyunca sıkıntılı dönemlerinde varlık mücadelelri vermiştir.

19 Mayıs 1919 102. Yıl dönümünde Aziz Milletimizin ve Türk gençliğinin, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten kutlar; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI 102.YIL  KUTLAMA PROGRAMI

Tüm Türkiye de kutlanacağı gibi ilçemizde de pandemi koşulları altında Durağan kaymakamlığı Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 102. Yıldönümü en iyi şekilde kutlamak amacıyla program düzenleyecek.

19  Mayıs Çarşamba sabahı başlayacak programda saat 09:15 de İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü çelengi  Durağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden İki sporcu genç tarafından Atatürk Anıtına sunulacaği belirtildi. Yapılacak programda çeşitli okuldan öğretmenler, öğrenciler ve halkın atılımıyla; Durağan Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmenş Birol KANKURDAN yönetiminde saygı duruşu ve İstiklal Marşımız söylenerek, Bayrak üç sporcu genç tarafından Göndere çekileceği belirtildi.

Başa dön tuşu