AKP İLK SEÇİMDE GİDİCİDİR!

CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa Eker CHP Milletvekili Barış Karadeniz’in Durağan ziyaretinde Muhtarlar Derneği ile yaşanan süreci değerlendirdi.

AKP İLK SEÇİMDE GİDİCİDİR!

CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa Eker CHP Milletvekili Barış Karadeniz’in Durağan ziyaretinde Muhtarlar Derneği ile yaşanan süreci gazetemize anlattı. Eker; kendilerini ağırlayan sivil toplum örgütü temsilcilerine, katılım gösteren muhtarlara teşekkür ettiği açıklamasında sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve yorumlar üzerine bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığını belirtti. Eker; “CHP milletvekili Barış Karadeniz sivil toplum örgütleri ziyareti kapsamında Durağan’daki sivil toplum örgütlerini ve muhtarları ziyaret etmek istedi. Bu kapsamda ilçemizdeki sivil toplum örgütleri aranarak randevu alındı saatler belirlendi. Bu kapsamda ilçemizde faaliyetini, yürüten ve önemli bir sivil toplum örgütü olarak gördüğümüz Durağan Muhtarlar derneği başkanı ile de görüşülmiüş, randevu alınmış ve mesaj çekilmek sureti ile katılmak isteyecek muhtarlarda bilgilendirilmiştir. Ama randevu verdikleri gün, telefonlara cevap verilmedi, dernek açılmadı, personel telefonuna ulaşılamadı. Ulaşıldığında ise bilgisinin olmadığını belirtti. Bu durum demokrasinin ilk ayağı muhtarlar derneğinde yaşanmış olması bizi de rahatsız etti. Ama bu olayı muhtarlarımıza ve Durağan’a mal etmek doğru bir tavır ve davranış değildir.
Muhtarlarımız da seçilmiş insanlardır ve seçmen kıymetini en iyi bilen demokrasinin ilk ayaklarıdır. Biz kimseyi suçlamıyoruz. Ama bunun arkasında yaşanan baskı ve sindirme politikası ise yazık edilen Durağan’dır. AKP ilk seçimde gidicidir. AKP bunu görerek ve korku imparatorluğu kurarak muhtar üzerinden çalışmalarımızı sekteye uğratmak istiyorsa, bu ayıpta payları varsa bu da onlara yeter de artar bile. Hele demokrasi savunucusu, seçilmiş iradeye saygı duyduklarını belirten AKP Durağan temsilcilerinin buna nasıl bir tepki vereceklerini merakla bekliyorum. Şayet bu organizasyonda, bu süreçte belediye başkanının, il genel meclis üyelerinin, ilçe başkanının ve teşkilatının bir çabası yoksa verecekleri tepki de demokrasi adına bir o kadar anlamlı olacaktır. Ama sessiz kalırlarsa hem Durağan’a ayıp edecekler hem de bizim planımızdı diyerek tescillemiş olacaklardır ”
dedi.


MUHTARLARIMIZIN vicdanına, demokrasi anlayışlarına havale ediyoruz!
Eker, sosyal medyada paylaşılan mesajı muhtarlara kendisinin attığını ifade ederek mesajı paylaştı. Eker, derneğin açılmaması sonrası muhtarlara attığı mesajında “ katılım gösterenlere teşekkür ederek yaşanan süreç sonrası verdiği mesajı da paylaşarak; “Demokrasinin ilk ayağı saygıdeğer muhtarlarımız bugün vekilimizle Ziyaret edeceğimiz, muhtarlar derneği önüne gelen ve bizi bekleyen sonradan telefon açarak nerede kaldığımızı soran mesajımız geç ulaşan muhtarlarımız hakkınızı helal edin… Dernek başkanı ve yönetiminin açacağını belirtmesi üzerine bir sivil toplum örgütünü çiğnememek adına randevu aldığımız kapı başkan tarafından açılmamış, tarafımıza da bilgi verilmemiş olması nedeniyle son dakika değişikliği ile parti binamızda muhtarlarımızla toplantı gerçekleşmiştir. Katılım gösteren, gelmek isteyip mesajımızı sonradan aldığını ifade eden tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Dernek başkanı ve yönetiminin tavrını siz değerli muhtarlarımızın vicdanına demokrasi anlayışına havale ediyor, Durağan’ın misafirperverliğine bu tavrın yakışmadığını belirtmek istiyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

DEMOKRASİYİ
ÖZÜMSEYEMEYEN…!

İyi Parti Durağan ilçe Başkanı Musa Önder’de sosyal medya da yaptığı paylaşımla olaya tepki gösterdi. Önder; yaptığı yorumda katılım gösteren muhtarları tebrik ederek; “Oraya gelen muhtarları Tebrik ediyorum. Demokrasiyi özümsemeyen bir topluluğun gelişmesi mümkün değil. Bölgemizin niçin bu kadar maddi ve manevi olarak geride kalmasının göstergesi” diyerek yaşanan hadiseye tepki gösterdi.

Başa dön tuşu