BÜTÜK ZAFER’İN 99. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 99. Yılı dolayısıyla etkinlikler, Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye çelenklerinin sunumuyla başladı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende  J. Asb. Aydın KESER tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramının anlam ve önemini belirten konuşması yapıldı. Konuşmada, tarihimizde Ağustos ayının, zaferler ayı olarak ayrı bir yere ve öneme sahip olduğunu, Türk milletinin mukadderatını belirleyen 30 Ağustos zaferinin, Türk ulusu için tarihte bir dönüm noktası olduğunu söyledi. 

 

Sinop CHP Millet Vekili Barış KARADENİZ ‘in 30 Ağustos ile ilgili göndermiş  olduğu mesajı  kürsüden okundu. Okunan mesajda ; ‘’ Başkomutanımız ve Askeri bir deha olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla ilk adımı atılan bağımsızlık ve özgürlük mücadelemiz, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı ile bizlere gurur veren büyük bir zaferle sonuçlanmıştır.

Tarihte eşine az rastlanan bir Kahramanlık Destanı olan 30 Ağustos Zaferimiz, milletimizin geleceğini etkileyen çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bugün coşkuyla kutladığımız Zafer

Bayramımız, Türk Milleti ve Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin azimle, inançla ve kararlılıkla, toprağını nasıl müdafaa edeceğini bütün Dünyaya göstermiştir.

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, vatan savunmasın da hiç düşünmeden hayatını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kere daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Bu vesile ile Bölgemizde Yaşanan Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyor, tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yüce Türk Milletinin ve onlardan biri olmaktan gurur duyduğum Sinoplu hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.’’

Törenin ardından Kaymakam TOZLU tebrikleri kabul etti. Kutlama programında Kaymakam TOZLU  ve beraberindeki protokol heyeti, Durağan Şehitliği ve Şehir Mezarlığındaki şehit kabirleri ziyaret edildi.

 

Başa dön tuşu