DURAĞAN BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL DESTEK KALKANI’’

Durağan Belediyesi tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile pandemi kaynaklı ekonomik zorlukları asgariye indirmek amaçlı dayanışma yardımı yapıldı. Bu yardımlarda : İş yerini açamayan esnafa 1000 TL nakit para, 600 haneye gıda kolisi, yetim ve öksüzlere giyecek desteği, 20.000 adet maske dağıtımı, 500 adet hijyen seti, 150 adet dezenfektan, gıda ve yiyecek yardımı yapıldığı açıklandı.

Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN ; “Esnafımızla ve vatandaşımızla bu zor günlerde belki el ele olamadık ama el birliği ve Gönül
Gönül’e dayanışma içerisinde bu zor günleri birlikte atlatabileceğimizin inancını yaşadık. Bu zor günlerde işsiz kalan, iş yerini açamayan, yetim ve öksüzlerimiz olmak üzere kendileriyle buluşarak, onlara bir can suyu desteğinde bulunduk. Ramazan ayı içerisinde Türk toplumunun geleneksel kültürel kodlarında var olan yardımlaşma ve dayanışma ruhunu da yaşattık. İhtiyaçlarını karşılama güçlüğü çeken ve gerçekten ihtiyacı olan ailelerimize elimizi uzatmayı ve onlarla bu zor dönemlerde bir yardımlaşmadan öte bir dayanışma duygusuyla bir arada ve yanlarında olduk. Yaklaşık 600 haneyi ziyaret ederek, 600 adet gıda kolisi desteğinde bulunduk. Seferberlik anlayışımız ve dayanışma çalışmalarımız pandemi süresince tamamlayıcı sosyal destek paketimiz kapsamında kesintisiz devam edecek’’ dedi.

Başa dön tuşu