DURAĞAN’DA ‘’HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI’’ KUTLANDI

Durağan’da Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünce ‘’Hayat Boyu Öğrenme Haftası’’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında kursiyerler el emeği göz nuru yapılan ürünleri sergiye çıkardılar.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü binasında açılan sergide, kursiyerler tarafından yapılan el emeği ürünler katılımcıların beğenisine sunuldu.

Serginin açılışına, Kaymakam Ahmet TOZLU, İlçe Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, Cumhuriyet Savcısı Süleyman KILINÇ, Ak Parti Durağan İlçe Başkanı Hasan YILDIRIM, CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa EKER, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim AÇIKGÖZ, diğer kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen program, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Halk Eğitim Merkezi müdürü Ali ŞAHİN günün anlam ve önemine ilişkin konuşması ile devam etti.
Programda kursiyerler tarafından hazırlanan sergisinin açılışının ardından konuşma yapan Halk Eğitim Müdürü Ali ŞAHİN ; ‘’ Kursiyerlerimizin el emeği göz nuru işlerini sizlerin beğenisine sunacağız.Yaptıkları bu çalışmalar kursiyerlerimize bir el becerisi kazandırmanın yanında, ekonomik katkı sağlayarak, bir işi başarmanın öz güvenini de kazandırmaktadır. Kursların en önemli özelliği insanımızın sosyal ve kültürelgelişimini sağlamak, onlara bilgi beceri kazandırmak, okuma yazma öğretmek, bir üst öğretim sınavlarına hazırlamak, kültürel eserlerimizi korumak, yaşatmak ve yaygınlaştırmaktır. Bu yıl merkezimizce pandemi koşullarına uyarak 39 adet kurs açılmış olup, bu kurslara; 422 kadın 261 erkek olmak üzere toplam 683 kursiyer katılmıştır. Bunun yanında 814 Açık Öğretim Lisesi ve 63 Açık Öğretim Ortaokulu öğrencimiz vardır. Bu yıl 59 öğrenci mezun olmuştur. Halk Eğitim Merkezleri yöre insanlarına; en iyiyi, en doğruyu, en güzeli her zaman, her yerde ve her kese sunan eğitim kurumlarıdır’’dedi.

Başa dön tuşu