“Günü birlik Konaklama Yerleri Denetlendi”

2021-2022 Yılı içerisinde Sinop Valiliği Bünyesinde ve Sinop İl Emniyet Müdürlüğü
Koordinatörlüğünde oluşturulan Günübirlik Konaklama Yerleri Denetleme Komisyonu
içerisinde İl Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Defterdarlık, Kültür ve Turizm
Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Sinop İl Özel İdaresi Kurumları yer alıyor.

13 Temmuz Salı günü İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri ve Komisyon üyelerince Sinop il merkezinde günübirlik olarak kiraya verilen birçok adreste 1774 Kimlik Bildirme Kanunu (KBS) kapsamında denetimler gerçekleştirildi. konaklama yerlerinin; Kimlik Bildirme Belgesinde Gerçeğe uygun bilgi verip vermediği, İşletme ve konaklama yerlerinin Genel Kolluk Terminallerine bağlı olup olmadığı, Kolluk Kuvvetlerinin sistemlerine bağlanarak anlık veri girişinin yapılıp yapılmadığı ve tutulan kayıtların gerçeğe uygun olup olmadığı hususlarında denetimler yapıldı.
Vatandaşlar tarafından yapılan ihbarlar kolluk birimlerince geciktirilmeden değerlendirilerek kanunlar kapsamında gereği yapılacağı ifade edildi.

1774 Kimlik Bildirme Kanunu Kapsamında yapılacak olan denetimlerde; Kimlik Bildirme Belgesinde Gerçeğe uymayan bilgi verenlere 336 TL
Genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmayanlara 19.667 TL Kolluk Kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlı olup anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 9.832 TL idari para cezası öngördüğü bu nedenle denetleme esnasında ilgili işyerlerine kurallara uyulmaması halinde idari para cezası ile karşılaşabileceği konusunda uyarıldı.

Başa dön tuşu