KAPANMA SÜRECİNE DAİR ÖNEMLİ AÇIKLAMA !!

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanacak tam kapanma sürecinde Durağan Kaymakamı Ahmet TOZLU’dan önemli açıklama ; ‘’Değerli Vatandaşlarımız bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen tam kapanma tedbirlerİ doğrultusunda Bayram sonrasına İlçe olarak rahat ve vaka sayımız en düşük seviyede girmek niyetindeyiz. Bizlerin çalışmaları sizlerin de fedakarlıkları sayesinde bu süreci başarıyla tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Genelge hükümleri yayınlamış ve kamuoyu ile paylaşılmıştır. Ancak aşağıdaki bazı hususları özellikle paylaşmakta fayda görüyoruz;

– Muafiyeti olanların sadece o işleriyle ilgili güzergah kontrolü yapılacaktır. Haricinde bir bölgede görünen kişilerin, Genelge hükümlerini ihlal ettikleri yönünde işlem yapılacaktır. Bu durum yürüme mesafesinde gidilmesi gereken market vb. alışverişler için de kontrol edilecektir. Vatandaşlarımızdan ricamız, Genelge hükümlerini suistimal etmemeleri ve sonrasında bir mağduriyet yaşamamalarıdır.

– Dönüşümlü çalışacak olan kamu görevlilerine form düzenlenecek olup; sadece kurum amirleri ve uygun görülen kamu personeli hizmetleri yürüteceklerdir. Görevli olmayan personelin evden çıkması da ihlal anlamına gelmektedir. Cadde ve sokaklarımızda bunun kontrolü de yapılacaktır.

– Muafiyet kapsamıyla ilgili soruları ve kafa karışıklığı olan esnaflarımız İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve İlçe Jandarma Komutanlığımızla irtibata geçebilirler.

Ayrıca pazar yerimiz (yarın da dahil olmak üzere) kapalı olacaktır. Tam kapanma sürecimizde asıl amaç kalabalıkların oluşmasının önlenmesi olduğu için pazarımız kurulmayacaktır. Son olarak Ramazan davulcularımızın da evlere ve diğer ortamlara girerek bahşiş vb. adlarla para toplamaları yasaktır. Davulcularımızın bu şekilde, binlerce vatandaşımızla temas ederek salgın konusunda olumsuz sonuçlar yaşayabilecekleri ve başkalarına da yaşatabilecekleri değerlendirilmiştir. Dolayısıyla bu şekilde bir iletişim ve temas yasaklanmıştır. Kolluk güçlerimiz gece denetimlerinde bu hususu da kontrol edeceklerdir. Kendilerinin kazançlarıyla ilgili konu ayrıca çözüme kavuşturulacaktır’’ dedi.

Başa dön tuşu