O GECE HEP HATIRLANACAK!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında tüm Türkiye de olduğu gibi Durağan’da da bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Durağan Kaymakamlığı tarafından organize edilen program 14 Temmuz’da Şehit yakınları, Gaziler ve aileleri onuruna verilen yemekle başladı. Yemek Programına İlçe Kaymakamı Ahmet TOZLU, Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, Cumhuriyet Savcısı Enes Yakup ŞİMŞEK, Jandarma Komutanı Teğmen Nuri ASLANER, Emniyet Müdürü Rıdvan TURAN, İlçe Müftüsü Ali Mustafa YILDIRIM ve Durağan SYDV görevlileri katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Şehitler için okunan dualarla başlayan yemekte bir konuşma yapan Durağan Kaymakamı Ahmet TOZLU; her zaman Şehit ailelerinin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti.
15 Temmuz’da şehit mezarlıklarının ziyareti ile başlayan programı Şehitler için düzenlenen Mevlid-i Şerif programı, Şehit aileleri ve 15 Temmuz Gazisi evlerinde ziyaret edildi.
Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Kaymakamlık tarafından Mehter Takımı gösterisi gerçekleştirildi. Daha sonrasında Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Kaymakamlık tarafından” Milli Birlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Belediye Meydanında bir araya gelen vatandaşlar, Türk bayraklarıyla Milli Birlik Yürüyüşüne katıldı.
15 Temmuz Programı akşam saatlerinde yapılan dua, sunum ve konuşmalarla devam ederek demokrasi nöbeti ve gece yarısı okunan selalar ile son buldu.

Başa dön tuşu