SİAD KONGREYE GİDERKEN İLÇELERİ DE UNUTMUYOR! SİAD GENEL SEKRETERİ BALTACI GAZETEMİZİ DE ZİYARET ETTİ…

1 Ağustos’ta olağan genel kurulunu gerçekleştirecek olan SİAD(Sinoplu İşadamları Derneği) Genel sekreteri Barbaros Baltacı ilçelere giderek basın mensuplarını ve sivil toplum örgütü temsilcilerini kongreye bizzat davet ediyor. SİAD Genel Sekreteri Baltacı, Emin Adıgüzelle’le birlikte Gazetemizi ziyaret ederek 1 Ağustos’ta yapılacak olan SİAD Olağan genel kuruluna bizleri de davet etti.

Baltacı; “ kurulduğu günden bu tarafa oldukça önemli başarılara imza atan SİAD son yıllarda özellikle Sinoplu olup üreten ve ürettiği ile marka hale gelen bir çok sektörde hizmet veren Sinopluların buluşma merkezi olmuştur. Yapmış olduğu fuar organizasyonları ile Türkiye de diğer illerin örnek aldığı bir yapı ortaya koymuştur. Bu şekilde illerin kalkınmasına öncülük etmiş sektörel bazında hemşerilik hukukunun ticarette de gelişmesine katkı sunmuştur. SİAD dernek ve dernekçilik faaliyetlerinin dışında Sinop il merkezinde açtığı şube ile Sinop’a önemli bir değer katan ekonomik katkı sunan aynı zamanda gurbetteki Sinoplu işadamlarının ön fizibilite çalışmalarına aracılık eden Sinop’a yatırım noktasında iş adamlarımızın evi olmuştur. SİAD Sinop şubesi ve merkezi ile birlikte Sinop’un ticarette de hak ettiği değeri alması için yoğun bir çaba sarf edene emeğini ve Sinop il ve ilçelerinin sevdasını istihdama dönüştürmek isteyenlerin yegane adresidir. Bu vesile 1 Ağustos’ta gerçekleştireceğimiz olağan genel kurulumuzda Sinop basınına aramızda görmek bizi mutlu edecektir” dedi.
Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “sivil toplum örgütlerinin demokrasinin gelişmişliği göstergesidir. SİAD’ı diğerlerinden farklı kılan üreten istihdam eden Sinopluların Sinop sevdası ile bir araya geldiği kazancını Sinop için seferber etmeye hazır sivil toplum örgütü olması nedeni ile büyük önem arz ediyor. Kongrenizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi

Başa dön tuşu