Sinop’u BBP’nin En Sağlam Kalelerinden Birisi Yapacağız !

Partisinin Sinop İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresine katılan Destici, Türkiye’nin terörle mücadele konusunda yürüttüğü çalışmaları parti olarak desteklediklerini belirtti

BBP (Büyük Birlik Partisi) Genel Başkanı Mustafa Destici Sinop 1. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Sinop’a geldi. Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, DEVA Partisi Sinop İl Başkanı Birhan Yalçın’ın yanında çok sayıda vatandaş ve partili katıldı. Partisinin Sinop 1. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada terörün can kayıplarının yanında ekonomiye de büyük zarar verdiğini, geleceğimizi de çaldığını vurgulayan Destici, HDP’ye yönelik eleştirilerde bulundu. Olağan gariban çocuklarına oluyor diyen Destici, “Terör örgütü PKK’nın başında olanların, HDP’nin üst düzey yöneticilerinin tuzları kuru çünkü hepsinin çocukları yurt dışında okuyor. Olan gariban çocuklarına oluyor. Onları zorla dağa kaçırarak terörist haline getiriyorlar. Birini ailesi, birini babası, birini ablası ile tehdit ediyorlar. Buna PKK’nın siyasi partisi olan HDP aracılık yapıyor. Yıllardır bunu yapıyorlar ve Türkiye maalesef yıllardır bunu seyrediyor. Biz başından itibaren diyoruz ki, kim teröre bulaşıyorsa, terörü destekliyorsa, teröristle kol kola giriyorsa ona hiçbir devlet yaşama hakkı tanımaz; biz de tanımamalıyız” diye konuştu. Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarını işgalcilik olarak tanımlayanların milletvekilliği maaşı almaya devam ettiklerini belirten Destici, “PKK’nın siyasi uzantıları, meclisteki teröristler, meclis kürsüsüne çıkacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin işgalci, kahraman Türk Askerine de katliamcı diyecek ama öbür taraftan da milletvekilliği maaşı almaya, kadife koltuklarda oturmaya devam edecek; yok öyle yağma. Artık o kadife koltuklarda gerine gerine oturamayacaksınız. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı başvurusunu yaptı; Anayasa Mahkemesi başvuruyu kabul etti. Beklenti ve temennimiz o dur ki inşallah bu süreç PKK’nın partisinin kapatılması ile sona erecektir, biz bunu bekliyoruz. Bunun aksi bir karar ne uluslararası hukuka ne bizim iç hukukumuza ne de milletin vicdanına sığacaktır” dedi. Destici, “Ülkemiz pandemi şartları ile mücadele ederken bazı partilerimiz erken seçim diyor. Milletimiz diyor ki biz seçim değil problemlerimizin çözülmesini, taleplerimizin karşılanmasını istiyoruz. Emekli aylığının artmasını istiyor, asgari ücretli maaşının artmasını istiyor, çiftçi, köylü ürününün para etmesini, insanımız çocuklarının işe girmesini istiyor. Onun için şu an yapmamız gereken vatandaşın isteklerini yerine getirmek. Elbette vakti gelince seçim de olacak ve vatandaş kimi isterse o başa geçecek” ifadelerini kullandı. Destici’nin konuşmasının ardından tek liste halinde gidilen ve Kurucu İl Başkanı Tahir Şahin’in aday olmadığı seçimde Suat Bünyat, BBP İl Başkanlığı görevine seçildi.

Bu haber Gerze’nin Sesi Gazetesi ve gerzeninsesi.com adlı internet sitesinden alınmıştır. Kaynak ve yazar adı belirtilmeden kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz.https://www.gerzeninsesi.com/siyaset/bbp-genel-baskani-destici-sinopta-h10617.html

Gerze’nin Sesi Gazetesi
Hem tabiat güzellikleri, hem tarihi kalesi, tersanesi ile tarihe de damga vurmuş Sinop’umuzda bulunmaktan bir kez daha gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Biz 28 yıllık bir siyasi partiyiz ancak bugün burada birinci kongremizi gerçekleştiriyoruz. Aslında bu çok geç kalmış bir kongre ve çok geç kalmış bir buluşma. Ama inşallah bu geç kalmışlık nedeniyle oluşan farkı çok çalışarak kapatacağız ve inşallah Sinop’umuzu il merkezi ve ilçeleriyle Büyük Birlik Partisinin en fazla üye sayısına sahip olan teşkilatlanma konusunda en sağlam kalelerinden birisi haline getireceğiz. Ben bugün bu salonda bu heyecanı ve arzuyu görüyorum. Bu sebeple bugün Sinop’ta partimizin bu konuma gelmesinde büyük emeği olan Kurucu İl Başkanımız ve hali hazırda MKYK üyesi olan Tahir Şahin kardeşime, ailesine ve yönetimine teşekkür ediyorum. Yine bugün bu kongrede görevi devralacak olan Suat Bünyat kardeşime, ailesine ve bugün belirlenecek olan yönetimine de hem teşekkür ediyorum, hem de şimdiden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. İnşallah kadınımız erkeğimiz, yaşlımız gencimiz, köylümüz kentlimiz sizlerle birlikte partimizi hem Sinop’ta hem de Türkiye’de zafere ulaştıracak ve milletin bütün beklentilerini dürüst ve temiz yönetim anlayışımızla gerçekleştireceğiz” dedi.

SİNOP’UN VE SİNOPLU’NUN KAYA GİBİ YANINDAYIZ
Sinop ziyareti sırasında gerçekleştirdiği görüşmelerden bahseden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yaptığı ziyaretlerde kendisine iletilen talep ve sorunların takipçisi olacaklarını belirterek, her türlü meselede Sinop’un ve Sinoplu’nun kaya gibi yanında olduklarını söyledi. Destici; “Dün Türkeli ilçemizdeydik parti binamızın açılışını gerçekleştirdik. Ben ilçe başkanımız Adem Ünal beye eşine ailesine ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün burada bir bayan kardeşimiz var Saraydüzü ilçesi meclis üyemiz. Aramıza yeni katıldı. Ona da aramıza hoş geldiniz diyorum. Buradan da oraya gideceğiz, onlara da çalışmalarında başarılar diliyorum. Sabah Valimiz, belediye başkanımız ve emniyet müdürümüzü ziyaret ettik, kendileri ile Sinop’u konuştuk. Daha sonra esnafımızı gezdik onların taleplerini dinledik. Çay bahçesinde emeklilerimizle çay içtik sohbet ettik. Balıkçılarımızla bir araya geldik sorun ve taleplerini dinledik. Bize iletilen taleplerin sonuçlanması için elimizden geleni yapacağız. Biz, Büyük Birlik Partisi olarak, ben bu partinin genel başkanı olarak Sinop’un her zaman yanındayız ve bundan sonra da bütün meselelerinde ve taleplerinde kaya gibi yanınızda durmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Başa dön tuşu