SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ!

 • TOKİ konutlarıyla ilgili son durum?
  “2. ihaleden sonra TOKİ başkanımızla görüştüm. İhalede maalesef müteahhit firmalar TOKİ’nin ilan ettiği bedellere uygun bir teklif vermedikleri için ihale iptal edildi. Ancak TOKİ başkanından ihaleyi yapacak çok erken ve hızlı bir çalışma yapmasını rica ettim. Yeniden ihaleye çıkacaklar; TOKİ projesinden vazgeçmek veya iptali gibi bir şey söz konusu bile değil. Son dönemlerde yaşadığımız dalgalanma haliyle müteahhitlerin ihale süreçlerine verdikleri teklifleri de dengesiz hale getirdi, yaşanılan problemin kaynağı bu. Yalnız bu problemi sanıyorum bir sonraki ihaleyle beraber bütünüyle çözmüş olacağız. 3. İhalenin daha süratli yapılabilmesi için sürecin takipçisiyim.
  Durağan’ da bizim karşı karşıya kaldığımız problemlerden biri yer problemi. En doğru ve en iyi yeri bulmamız lazımdı. Burada hazine veya belediyeye ait sınırlı sayıda yerimiz var. Yer sorunu, doğru ve en iyi yeri bulabilmek sorunu maalesef uzayınca ihale süreci de haliyle uzamış oldu. Kimse endişe etmesin TOKİ Durağan’ a yapılacak, sonuna kadar takipçisi olacağız”

  Sanayi Sitesinde gelinen son aşama nedir?
  “Hayıflandığım konulardan birisi Durağan Sanayi Sitesi meselesi. Gerçekten Durağan’ da çok ihtiyaç vardı ve çok zaman kaybettik. Sanayi Sitesi yapacağımız yer 100 dönümün üzerinde olan, genişlemeye müsait bir alan. Yeri biz, 2 etaba ayırmıştık; 1. Etap 15 dönümlük kısmın bütün süreci tamamlandı. Kooperatife satış onayı Cumhurbaşkanımız tarafından imzalandığında kooperatifimizde satış yapılacak. 100 dönümün üzerinde olan 2. Etapla ilgili bütün imar işleri tamamlandı. Çevre, Şehircilik İl Müdürlüğünde takdir komisyonu bununla ilgili fiyatlandırmasını tamamlayıp Cumhurbaşkanlığımıza onaya gönderecek, onunda süresi az kaldı. Ancak biz kooperatifimize dedik ki siz projeyle ilgili bir taraftan egzersize başlayın.”

-Durağan’ daki doğal gaz hangi aşamada?
-Durağanlılar benden istemeden önce ben meydana çıktım ve dedim ki Durağan’ a doğal gaz getirmek benim boynumun borcu. Boyabat’ a doğal gaz gelince Durağan’ ın doğal gaz yakmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Enerji Bakanımız, Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımızla bir aradaydık. 2022 yılı içerisinde firma ihaleyi yapacak. 2023 yılının Haziran seçimlerine gelmeden önce Durağan’ da çakmağı ben yakacağım.”

-Durağan Kooperatif borcu ve İncir köy’ deki yıkılan kanalların durumu nedir?
-Sulama kanallarının onarımıyla ilgili Çevre Bakanımızla 300-350 bin lira ödenek almıştık. Fiyat artışları nedeniyle aldığımız miktar yetersiz gelince biz Özel İdarenin de imkânlarını üstüne koyarak sulama kanallarının onarımını başlatacağız.YEDAŞ borçlarıyla ilgili de çeltik üreticilerimizin çeltik üretmesiyle ilgili herhangi bir problem çıkmayacak, vatandaşlarımız çeltik üretmeye devam edecekler.”

 • Durağan da yeni bir yurt yapımı ile ilgili bir çalışma var mı?
  • Durağan da açık cezaevi vardı; orası keşke yüksek okul olabilseydi. Koca bir kampüs yurt sorunu da kalmazdı bina sorunu da kalmazdı. O artık kaçtı şimdi geri dönüpte burası böyle olsaydı demenın bu saatten sonra bir anlamı yok. Ama biz önümüze bakacağız. Yurt sorunu çok ciddi bir sorun Durağanda. Bunu açık söylüyorum, bir yol kat edebilmiş değiliz Durağanda. Ama vaz geçmedim. Benim şöyle bir yaklaşımım var Mustafa bey, biri bu ihtiyaç bunun olması lazım demişse er ya da geç olacak, olması lazım.Lüzumsuz bir yatırımsa onunla uğraşmayalım ama olması gerekiyorsa lazımsa geç olur ama mutlaka olur. Allah’ın izniyle bu yurt sorununuda Durağanda çözeceğiz.
   Yüksek okul gençleri içinde bir gündem haline geldi. Aslında yüksek okul binamızda yetersiz hale geldi şuan iyi bölümler açtık biz oraya iyi öğrenci geldi ve doldu.

HALK EĞİTİM BİNASINI YAPACAĞIZ…
-Biz o binayı da Halk Eğitimden almıştık şimdi inşallah Durağan’a bir Halk Eğitim binası yapacağız, bakanımız parasını bile gönderdi yer işlemleri tamamlandı.

-Siyaset dışında bir hedefiniz varmıydı?Ya da siyasete nasıl bakıyorsunuz?
-Bana üniversite’de bir kariyer planlaması adı altında oradaki öğrencilerde sormuştu demiştim ki ben kariyer planlaması diye bir şeye inanmıyorum demiştim kariyer planlamasınıda doğru bulmuyorum demiştim. Yeni nesil Z kuşağı diyelim bu konun ne anlama geldiğini sorgulayacaklar. Onlara biraz garip gelecek ama yani hayatım boyunca bir şey olmak için mücadele etmedim Mustafa bey. İnandığım ilkeler ,inandığım değerler ve inandığım prensipler vardı. Ben bu milletin tarihine bu milletin kültürüne bu milletin medeniyet birikimine inandım. Bu milletin inançlarıyla birlikte güçlü olabileceğine inandım ve bunun mücadelesini verdim. Milletvekilliği ve siyaseti de bu hizmeti yürütmenin bir aracı olarak hep gördüm. Dolayısıyla milletvekili olmak bir amaç değil, kendi inandığım değerlere hizmet etmek, milletime hizmet etmek, bu topraklara, bu toprakların tarihine, kültürüne, inancına hizmet etmek benim idealimdi ve şimdi idealimin sonucu milletvekili oldum. Saydığım bu idealleri gerçekleştirmeye çalışıyorum; bu yoldur , köprüdür , hastanedir, okuldur, yurttur bunları yaparken ben bir taraftanda bu milletin evladı olarak tarih kültür medeniyet birikimini bir ayakta tutmaya çalışıyorum.
Dolayısıyla benim için milletvekilliği bir amaç değil sonuç oldu. Bunu layıkı ile yapabiliyorsam milletimiz , layıkıyla yaptığımızı takdir ediyorsa ne mutlu bize. Her yerde söylüyorum iki şeye talibiz Allah’ın rızası milletin duası…

 • Sinop’ lu siyasetçilerimizi nasıl buluyorsunuz? Nasıl değerlendiriyorsunuz?
  • Sinop da ki siyasetçileri değerlendirmem çok şık olmayabilir ama şunu söyleyebilirim; biz siyaset arkadaşlarımızla da hep bunu konuşuyoruz biz hiç bir zaman siyasi rakiplerimizi düşman olarak görmüyoruz. Siyasi aktörleri bir düşman olarak değil bir aktör olarak görmemiz lazım rakip olarak görmemiz lazım ikincisi de nezaket. Siyasetin en temel kuralı olması lazım. Biz nezaket konusunda Sinoptaki siyasetçilerimizle ödün vermiyoruz ben teşkilatlarımıza da bunu tavsiye ediyorum
Başa dön tuşu