TOKİ İHALESİ 4. KEZ İPTAL OLDU… TOKİ’DE UMUTLAR TÜKENDİ…

2020 yılında başlanan ön ödemeleri alınan Durağan TOKİ konutlarında bir türlü kazma vurulamıyor. 30 Haziran’da 4. gerçekleştirilen Durağan TOKİ ihalesine yine giren olmadı ihale iptal edildi.

Durağan TOKİ konutlarında 30 Haziran tarihinde 4. kez ihaleye çıkılan Durağan TOKİ konutları için TOKİ toplantı salonunda ihale gerçekleştirildi. İhaleye teklif veren isteklinin çıkmaması ile ihale 4. kez iptal edildi.
Durağanda büyük tartışmalara sebep olan ve AKP yöneticilerini zorda bırakan TOKİ konutları sürecinde artan maliyetler ise konut almak isteyen vatandaşı kara kara düşündürüyor. Sinop Durağan ilçesi 177 adet konut ve 1 adet ticaret merkezi inşaatları ile alt yapı ve çevre düzenlemesi işi olarak 4. kez ihaleye çıkan ve 4. kez iptal olan ihale vatandaşları endişelendiriyor.

TOKİZADE’LER HAKLARINI ARASINLAR!


CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker tepki gösterdi. Eker; “geçmişte söylemiştim: TOKİ Durağan’da konut yapamadı ama TOKİZADE yaratmayı başardı. Bunun sorumlusu iktidar ve temsilcileridir. Plansız, programsız sadece kişisel çıkarlar uğruna yapılan seçimler Durağan’ı konutsuz bırakmıştır. O günün şartlarında nakit 100 bin TL. parası olan vatandaşımız geri kalanı taksitlendirerek banka kredisi 250 ile 300 bin TL arasında fiyatlarla özel sektörden daire alabiliyordu. Bu gün ise 1 Milyon TL’ye yaklaşan fiyatlarla bu insanlarımızın ev sahibi olma hayaller tamamen yıkılmıştır. Umutlarını TOKİ’ye bağlayan ucuz ev sahibi olacağız, hayali kuran TOKİZADE’ler uğradıkları mağduriyetin müsebbibi olan TOKİ için hukuk mücadelesi başlatarak haklarını aramalıdırlar. Biz CHP Durağan ilçe teşkilatı olarak umudunu TOKİ’ye bağlayan bu vatandaşlarımızın her daim yanında olacağız, hukuki destek sunacağız. Çünkü Durağan beceriksiz yönetimin, şahsi ihtirasların kurbanı olmuş sanayi sitesinden tutunda bir çok yatırımı ellerine, yüzlerine bulaştırmışlardır. Yaptıkları sadece yemek sektöründe birilerine alan açmak tarihi durakhan’ı peşkeş çekmektir” dedi.

Başa dön tuşu