SEÇİM YAKLAŞIYOR ADAY ADAYLARININ HEYECANLI BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR…

YSK’nun seçim takvimini açıklaması sonrası milletvekili olmak isteyen isimlerde partilere adaylık başvusunu yapmaya başladı. Sinop’ta CHP’den mevcut milletvekİli ve CHP Genel başkanı başdanışmanı olan Aralarında Barış Karadeniz’inde bulunduğu 7 güçlü isim aday adaylığı için başvuruda bulundu. iktidar partisi AKP’den ise ilk kadın aday Sibel Yalçın Tosunoğlu başvuruda bulunurken mevcut milletvekili Nazım Maviş’le birlikte, 26. dönem milletvekili Cengiz Tokmak ile gazeteci Mete çağdaş’ında aralarında bulunduğu iş adamı ve sivil toplum örgütü temsilcileri le birlikte bir çok tanınmış ismin başvuru yaptığı öğrenilirken 2. tercihleri Sinop olanlarla birlikte sayının 17 olduğu belirtiliyor.
Aday adaylıklarını yaptıkları basın toplantısı ile kamuoyuna duyuran CHP’li adaylar üyelerle buluşup sahaya inerken AKP’de ise süreç işlemeye devam ediyor.
Gözler genel merkezlerin alacağı karar ve aday belirleme de seçeceği yönteme çevrilirken YSK takvimi çerçevesinde il ve ilçe seçim kurullarında seçim hazırlıkları sürüyor.

Başa dön tuşu