BOŞAN(DIR)MA DAİRESİ!

Evlilik kutsal bir müessese değil mi?
Eşlerin saadet sarayı…
Bir yastıkta ihtiyar, iki cihanda bahtiyar olunan yer…
Birbirini seven iki insanın dünya cenneti…
Ne yazık ki son yıllarda bu cennet bahçeleri bir bir cehennem çukuru haline gelmeye başladı. Boşanma adeta bir nezle ve grip kadar yaygın. İpi kopmuş tespih taneleri gibi aileler dağılıyor. İncir çekirdeğini geçtim atomun çekirdeğini dahi doldurmayacak meseleler yüzünden yuvalar yıkılıyor. Bu hazin durumun vahim sonuçları olduğu gibi elbette sebepleri de var.
Bilirsiniz belediyelerin çatısı altında evlendirme ve nikâh daireleri vardır. Evlenmek isteyen müstakbel eşler buralara müracaat ederler. Yapılan inceleme ve değerlendirme sonunda resmi evlilik muameleleri burada karara bağlanır.
Bilmem farkında mısınız? Günümüzde adeta evlendirme ve nikâh dairesi gibi fonksiyon icra eden sözüm ona boşan(dır)ma platformları var. Bildiniz, sos-yal paylaşım sitelerinden bahsediyorum. Bugün ne yazık ki sos-yal paylaşım siteleri adeta boşan(dır)ma dairesi gibi çalışıyor. Eşler sosyal paylaşım sitelerinde ne kadar çok aktif olurlarsa boşanma riski de o oranda artıyor. Bunları sadece bendeniz mi söylüyorum? Hayır, ne haddime! Araştırmalar söylüyor. Ben onların yalancısıyım.
Daha önce de benzer haberler vardı ancak en son Haberler.com sitesinde yer alan bir habere göre ABD’de her 6 boşanma dilekçesinden birinde facebook yazdığına dikkat çekilmiş. Haberde, bağımlılık haline gelen internet kullanımının gençlerde asosyalliğe, evli çiftlerde ise boşanmaya neden olduğu hatırlatılıyor.
Bu sadece batının ve ABD’nin problemi olabilir mi? Keşke öyle olsaydı. İnanın ciddi bir araştırma yapılsa ülkemizdeki rakamlar, oralardan daha yüksek çıkarsa hiç şaşırmam. Sosyal paylaşım siteleri ile yatıp kalkan, adeta orada var olmakla “varlığını” ifade edebildiğini söyleyen gençleri gördükçe buna inancım bir kat daha artıyor.
Sosyal medyanın ağına düşüp, onu fütursuzca kullananlara sesleniyorum!
Bu yanlıştan derhal vazgeçin. Hayatta hiçbir geçici mutluluk sizi eşinizden ve aile huzurunuzdan daha mutlu kılamaz. Kalıcı ve aslı mutluluk oradadır. Sanal âlem adı üstünde sadece sanaldır. Sosyal medya, aile saadeti için kurulmuş ciddi bir tuzaktır. Huzuru içten içe kemiren bir urdur. Sosyal medya hesabında yanlış yapanlar, iki cihanda bunun hesabını veremezler.
Benden söylemesi.

Başa dön tuşu