BU KÖŞE SİZİN SESİNİZ!

Sevgili Şehir Gazetesi okuyucuları hepinize merhabalar, hepinizin geçmiş Kurban Bayramı’nı öncelikle tebrik ederim.
Bu köşede artık bende sizinleyim.
Bu köşe, sizin köşeniz olacak.
Bu köşede, sessiz çoğunluğun çığlığı olarak kimseye bağı olmadan, hiç kimsenin himayesi ve baskısı altında kalmadan bağımsız, korkusuz ifadelerle sizinle olacağız.
Bu köşe, gücünü cesaretinden ve sizden alacak. Bundan böyle, yıllardır yayın hayatına çizgisini bozmadan, kimseye eğilip bükülmeden, ayakları üzerinde sağlamca dimdik duran Şehir gazetesi’nde sizlere fikrimizi ifade edip, doğru bildiklerimizi gerçeğe dayalı sorunları ve gündeme ilişkin konuları ‘Aykırı Kalem’ şemsiyesi altında dile getireceğiz.
Benim Şehir gazetesi ile olan bağım ilk değil.
Yıllar evvel, bu mesleğe adım atmamda Şehir gazetesi ve Durakhan gazetelerinin emeği ve katkısı çok büyüktür. Yıllarca bu gazeteye çeşitli röportaj ve haberlerle halkın sesini en iyi şekilde duyurmada bir iletişim aracı olarak yerimizi almıştık. O gün bu imkânı bana sağlayan, bugün yine bu köşede bize yer veren usta gazeteci Mustafa Eker’e bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Özellikle 2009 – 2013 yılları arasında muhabir, halkla ilişkiler sorumluluğu gibi vesaire çeşitli kademelerde yazılı basın hayatımıza bu iki gazetede başladık. Gazete okuma kültürünün rakamlarla çok zayıf olduğu ülkemizde yazılı basının ayakta durabilmesi küçümsenmeyecek kadar ciddi bir iştir. İlk köşemde sizleri çok fazla sıkmamaya, bunun bir başlangıç olduğunu da varsayarak satırlarıma son vermek istiyorum.
Bayram vesilesi ile geldiğim köyüm Sarıkadı’dan bu köşeyi sizlere yetiştirmeye gayret ettim. Köydeki şartları göz önünde bulundurarak önemli konuları önümüz haftaya sarkıtmak durumunda kaldım. Bu arada önceki gün ani bir kalp krizi sonucu hayatını kaybeden gazeteci Emin Adıgüzel’in kıymetli babası Mehmet Adıgüzel’e de Allah’tan rahmet, başta Emin Adıgüzel olmak üzere tüm yakınlarına rabbimden sabırlar diliyorum.
Sizler bu satırları okurken ben, İstanbul yolunda olacağım. Bugünden tezi yok dile getirmemizi arzu ettiğiniz sorunlarınızı, fikirlerinizi bana, facebook veya mail yolu ile rahatlıkla ulaştırabilirsiniz. Dedim ya işte, “bu köşe benim değil sizin” diye..
Haftaya yine bu köşede, bambaşka bir konu ile karşınızda olmak dileği ile, şimdilik hoşçakalın.

İletişim: Facebook / Ali Osman Önder – E-posta: aliosman_5959@hotmail.com
Ali Osman Önder’in Profil Fotoğrafı, Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Ali Osman ÖNDER

Başa dön tuşu