PES DOĞRUSU!

Yer: Türkiye
Konu: Evlendir-me! Programları
Durum: Felaket!
Bir ehli vicdan arıyorum…

Daha önce de bu konuyu sizlerle paylaşmıştım. Durumun vahameti o kadar can sıkıcı hale geldi ki tekrar gündeme getirmek istedim. Böylece en azından dünyevi ve uhrevi mesuliyetimi yerine getirmiş olurum.
Malum şu sözüm ona evlendirme programları hız kesmeden yayınlanmaya devam ediyor. Kanallar arası rekabet o biçim. Bu programları ibret nazarı ile takip ediyorum. İnanın bana tamamen kurmaca bir düzen. Kadın ve erkeklerden oluşan aday gruptan her gün biri diğerine güya sürpriz! Şekilde aday oluyor. Birkaç gün birlikte gezip tozuyorlar. Onların yine sahte mutluluk! videoları gösteriliyor. Ardından bir kavga kopartılarak ilişki sonlandırılıyor. Üç gün sonra bu kez yeni bir fenomen ile farklı adaylarla aynı senaryo tekrar ekrana sürülüyor.
Aralarında tuhaf! halleri, çirkeflikleri ya da fiziki albenisi ile dikkat çekenler programın gözdesi durumunda. Hatta onlara maaş bağlandığı bile söyleniyor.
Kaza ile programa düşen saf yürekli Anadolu insanını ise adeta sirk maymununa çevirip geri yolluyorlar. Garibim, reddedildiğine mi yansın, yoksa televizyon ekranlarında rezil olmasına mı?
Diğer taraftan ekran başında oturan kalbinde iman, elinde Kur’an, dilinde sübhan olan Ayşe teyze, Fatma abla, Hasan Amca’da tüm saflığı ile bu olup bitene yorum yapıyor: “Bu kız bu adamı beğenmez.” Aslında maaşlı şarlatanlar evlerine misafir oluyor. Farkında değiller.
Bakınız hiç mübalağa etmiyorum. Bu tür programlarla kendi ayağımıza kurşun sıkmıyoruz, kendi yuvalarımıza atom bombası atıyoruz. Adı “evlendirme” olan ancak evlendirmeden başka her türlü rezilliği ulu orta sergileyen bu kepazeliği biri durdursun lütfen.
Yahu Allah aşkına bu pespayeliğe dur! Diyecek birileri yok mu? Bendeniz öncelikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere bu ülkede hala vicdan, irfan, insaf ve izzet sahibi insanların olduğunu biliyor ve onlardan ÇÖZÜM bekliyorum. Bu milletin değerleri daha fazla çözülmeden…
Bir yandan toplumdaki ahlaki yozlaşma tavan yaparken, boşanma oranları her yıl artarken, diğer taraftan kadın cinayetleri haddi aşmışken bu yapılanlara nasıl göz yumulabilir?
Vallahi pes doğrusu!

Başa dön tuşu