SORUMLULUĞUMUZ YOK MU!

Bu gün oldukça kısa yazacağım…
İnsanoğluyuz işte, savaşı bilmeden yenip geçen, ölümü bilmeden ölüme koşan, yardımı bilmeden yardım isteyen, ölümü gösterenlere sıtmaya razı olduğumuzu haykıran bir milletiz!!!
Ve biz yine tecrübelerin yenilen kazıkların bileşkesi olduğunu konuşuruz da ataların sözlerinin de yapılan hataların ya da uygulamaların sonuçlarından ortaya çıkan durum olduğunu değerlendirmeyiz!

Bu gün ülke ateş topu!
Yurdumun dört bir köşesinde bombalar patlarken, Halep diyarı yanarken biz bir türkü tutturmuşuz; BAŞKANLIK!

Atatürk diyor ki; “YURTTA SULH CİHANDA SULH” yani büyük önder diyor ki, komşularına ateşi sıçratma ateş komşularına sıçrarsa seni sarmayacağının garantisi yok!

Ve o lider, Amerikalı gazeteci Marcosson’a verdiği röportajda söylediği sözlerin bir bölümü: “Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onların da hakkından gelecektir…”

Bu günlere dünün yanlış politikalarından geldik…
Yarınlara giderken sağduyunun, aklın ve diplomasinin dili ile gitmeliyiz.
Ortadoğu bataklığına istesek istemesekte girmiş bulunuyoruz.
Kimin ne hayalleri var, bilinmez..
Bilinen tek gerçek, yurdun her köşesine yerleşen Suriyeli mülteci akımı, Halep’te yanan evler, Türkmen dağında vurulan bedenler!
Arap baharı ile başlayan ve bu gün BOP’a eşlik edenler; ona alkış tutup dünyaya kafa tutanlar, 20 yy. başına geri döndük!
Şimdi oynayacak alan, kaçacak mekan, Türk’e sığınacak liman kalmadı!
Ya şimdi birlikte tekrar ayağa kalkacağız ya da istediklerini verip türkümüzle çalıp, türkümüzle oynayacağız!..

Başkanlıkta başkanlık!!!!
Bir yazımda şunu söylemiştim; emperyalis güçlerin en güçlü malzemesi işgal etmek istedikleri ülkeye sundukları inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü ülkeyi borçlandırır, sunni kalkınma sunar, sonunda işgale giden yol açılmış olur.
Sizce biz bu yolun neresindeyiz?.. Ekonomide alarm çanları!.
Komşular ateş topu!
Dün düşman olduğumuz bu gün dost! Bu gün dost bildiğimiz yarın bize hançerlemeye hazırlanan yılan!
Bu gün geldiğimiz nokta da sizce sorgulamadığımız için, menfaatlerimizi düşündüğümüz kadar vatanı düşünmediğimizden kaynaklı bir sorumluluğumuz yok mu?

Başa dön tuşu