ADALET NEREDE ?

Bu ülkede ilerici, gerici, sağcı, solcu yoktur. Namuslu insanlar ve namussuz insanlar vardır !!! Binlerce üniversite mezununun işsiz dolaştığı, binlerce ailenin faturalarını ödeyemediği bir ülkede, devletten birden fazla maaş almak ahlaki, insani ve islami midir? Tam tersine, namuslu insanların bir ideolojisi vardır ve ideolojileri gereği namusludurlar. Çakma ve sahte değillerdir, neyse odurlar. Zamanında sermayeden yana kapitalist sağ burjuva iktidarların yanlışlarına karşı çıkan sol ve sosyalistlerin bugün gelinen durumda sorumlulukları yoktur. Mücadele ettiler güçleri yetmedi. Kimi sessiz kaldı, ülkenin birikimlerini bana dokunmayan yılan bin yaşasın, neme lazım dediyse sorumlu onlardır. Şimdi onların da sağcı solcu, ilerici gerici yoktur deyip ideolojisizliği yüceltmesi doğru değildir. Sol ve sosyalistler hep vardı, hep mücadele ettiler ve durdukları yerde duruyorlar. Gelinecekse, dürüst ve namuslu insanların safları burasıdır. İşçi sınıfı ve partisi, sosyalistlerdir.

Halk, yollarda fabrikalarda inşaatlarda meydanlarda, köprü altlarında ölüyor Sorun şu ki ; halkın sesi olması gereken sendikalar odalar meslek örgütleri ve muhalefet partileri sadece izliyor ve konuşuyor ama asla ses çıkarmıyor…

Eğitim ve sağlık sistemi Devletin ana sorumluluk alanıdır Sağlık ve eğitimi Özelleştiremezsin! Bu bir soygun ve talan düzenidir. Şahsım’ın “hayalim” dediği şehir hastaneleri nedeniyle son 5 yılda 52 hastane ve bağlı 52 semt polikliğinin kapatıldığı ortaya çıktı. Sonuç ; Devletin olan hastaneler, yandaş patronların oldu. Hasta garantili hastaneler oldu. Bu hastaneleri kapatarak aynı kapasitede, aynı yatak sayısında hastane yaptılar. Hastaneleri halktan uzaklaştırdılar….
Emeklilere 1500 TL bayram ikramiyesi verilsin: HAYIR
Elektrik şirketlerine 3 milyar lira daha verilsin: EVET
Halk aç yatıyor Aç uyanıyor dedik SUSTUNUZ !
Ülkeyi peşkeş çektiniz yeter dedik SUSTUNUZ!
Ülkeyi bataklığa sürüklediniz dedik SUSTUNUZ!
Bakanlarınız yolsuzluk yapıyor dedik SUSTUNUZ!
Susmanın Vakti Değil!!!
Ejder meyve yiyenler, vatandaşa “Kuru ekmek yiyorsa aç değildir” diyenlere karşı susmayacağız!!
Biz porsiyonlarımızı küçülttük… peki ya siz ?…
ADALET !
ADALET!
ADALET! DEDİKÇE NE HALE GELDİK…

“Çocuğa istismar suçlarında somut delil aranacak.” şeklindeki maddenin yürürlüğe girmesi büyük sorunlara yol açacak, buna hangi mantık ve akılla oy verildi anlamış değilim.. Neye oy verdiğini bile bilmeyen, ama robot gibi el kaldıran milletvekili istemiyorum!!! Meclis’te bu yasayı onaylayanların bir çoğu bu düşüncede olduğu için aslında kendilerini kurtarıyorlar. Bu çok net! Adaletin olmadığı bir ülkede çok iyi bir şeyler olmasını beklemek kendini kandırmaktır. Minicik bedenlerden pis ellerinizi çekin!!
Heba ettiğiniz geleceğimizi söke söke alacağız! İçini boşalttığınız, işlevsiz hale getirdiğiniz ADALET’i söke söke yeniden inşa edeceğiz!!..

Başa dön tuşu