BEN EKONOMİSTİM!!

Mazota 41 krş, benzine 23 krş zamdan sonra, LPG’ye de 22 krş zam geldi! LPG fiyatı 1 ayda nerdeyse 1 TL arttı! Geçirmeyen memur emeklisine %5,5, işçi emeklisine %8.5, sarayda hiçbir şeye para ödemeyen Cumhurbaşkanının maaşına %14.4 zam!
Dolar: 9,60 TL
Euro: 11,12 TL
Gram Altın: 553,81 TL yazım yayınlana kadar dolar kaç olur bilemem…
Gıdada zam rekorları kırılıyor! Gübreyi %160 zamlı alan çiftçi suçlu, Mazotu %50 zamlı alan nakliyeci suçlu, Elektriği %50 zamlı alan halci suçlu, Doğalgazı %54 zamlı alan marketçi suçlu….
İnsanlar MUTSUZ
İnsanlar UMUTSUZ
İnsanlar AÇ
İnsanlar GEÇİNEMİYOR

Uzaya gidiyoruz dediniz, markete gidemiyoruz!
Dolarla maaş almıyoruz ama Minicik minicik yapılan Zamlar dolara endeksli.! Yeterince DOLERİZE olduk! NEYSE BİZİM ALLAH’IMIZ VAR!! Ne desek boş artık.
Merkez Bankası, Şahsım’ın emriyle bütün ekonomi kurallarını ihlal ederek 2 puan faiz indirimi yaptı ve döviz fırladı!

Nerdeyse her şeyi ithal eden ülkemizde her şeye zam gelecek!
Şahsım da çıkıp marketleri suçlayıp,
soğan, patates deposu basacak!
Bakın burası çok önemli ŞAHSIM NE DERSE ODUR….
‘Türkiye’yi AB’ye sokamazsın’ dediler, SOKAMADI!
‘İlk 10 ekonomi arasına sokamazsın’ dediler,
SOKAMADI!
‘Yerli uçak yapamazsın’ dediler,
YAPAMADI!
‘Enflasonu, işsizliği, dövizi düşüremezsin’ dediler,
DÜŞÜREMEDİ!
Ama Angola’ya vizeyi kaldırdı hamdolsun…

Ülke’nin ekonomisi sorun değil LGBT’nin sorun olması… Herkes silkelensin kendine gelsin yahu! Birileri çıkıp diyor ki “ LGBT aile yapımızı bozuyor biz müslüman bir ülkeyiz”. Aile yapımızı(!) “babanın kız çocuğuna şehvet duyması, düşünmesi haram değildir” diyen diyanet, her kanalda oynatılan şiddet ve taciz içerikli diziler bozmuyor da lgbt mi bozuyor?? Ayrıca biz müslüman bir ülke değiliz, biz MÜSLÜMANLARIN ÇOĞUNLUKTA OLDUĞU bir ülkeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin dini yoktur.
Ama daha adalet sarayını diyanet ile dualar eşliğinde açan bir zihniyete bunu anlatmanında pek bir mantığı yok… Ki zaten sizin aile yapımız dediğiniz nedir ki? Kadının hizmet ettiği ataerkil bir yapı. Hele ülkedeki hacı hocaların tacizlerine, bu kadar yolsuzluğa, zalimliğe, adaletsizliğe, israfa, bu kadar hakkı yenen insana, kadınların uğradığı taciz/şiddete, din üzerinden insanları sömürmeye çalışanlara değilde LGBT bireylerine ses çıkaran sözde müslümanlar en komiği… Biz Müslüman bir devletiz.” cümlesinin Anayasa’ya (2nci Md) aykırı olduğu hakkında aklımdakileri yazmamak için kendimi engel oluyorum. Ama herkesin eylemleri için hesap vereceği güzel günlere az kaldığını biliyorum. Bilmeyenler iyice okusun. Çünkü bazılarının gözüne sokmak lazım.
Anayasanın 2. Maddesinde ; ‘’Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir’’ Anlamamak için neden bu kadar çaba sarf ediyorsunuz???

Başa dön tuşu