BİR TAKIM SORUNCUKLAR….

Dolar 9 TL’ye dayanmış, Merkez Bankası kasası boşalmış, işsizlik rekor kırmış, yoksulluk artmış, rüşvet ve mafya düzeni her yeri istila etmiş, Ülkenin limanları uyuşturucu deposu olmuş gemi batıyorken kaptanı derdi güvertede çalan müziğin sesi…
ATAM ne güzel demiş; “ Hayatta musiki lazım değildir…Çünkü hayat musıkîdir. Musiki ile alakası olmayan mahlukat insan değildir.” Bu cümleden sonra fazla söze gerek yok…
Şeriat gelir mi? Öyle bir gelir ki! Artık bunu engelleyebilecek tek bir kurum yok. Padişah bugün müzik çalmayın rahatsız oluyorum der, yarın kadının saçından rahatsız oldum demeyeceğini nerden biliyoruz? Ne önce ne de şimdi kurulsa bile teokratik bir yönetim biçimi ni islama yaraşır bir şekilde bulamayacaksınız. Bu Bağlamda gelen şeriat, adam kayıracak ve din bir araç haline gelecek. Bunu bu şekilde göremiyorsanız biz Laiklik isteyenleri değil kendinizi sorgulayın derim..
Şeriat istiyorum diyenlere; Arabistan da yaşamak ister misin? diye sorduğumuzda yok demeyi biliyorlar… Suudi Arabistan bile gelişiyor ama böyle düşünenlerin düşüncesi bile gelişmiyor!…. Hele ki; bazı kadınlarımızın da istemesi gerçekten hayret verici. Sen eğer tek başına istediğin yere arabanla, yürüyerek veya başka şekilde gidebiliyorsan unutma ki; bu Laik bir ülkede olmandan dolayı,(Suudi Arabistan da kadınların araba kullanma izni bile Yoktu Geçtiğimiz Seneye kadar)
Birde ironik şeyler var şaka gibi ama gerçek olanlardan… Hastaneye gittiğinde eşine yana yakıla KADIN doktor arayan kişiler istiyor şeriatı. Bende bu çelişkiye şaşırıyorum..

BEN BİR KADIN OLARAK ÖZGÜRLÜKLERİMDEN VAZGEÇMEYECEĞİM…
Son olarak bu konuyla ilgili aklıma bir şiirden kesit geldi ;
“Özlediyseniz fesi peçeyi, Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi,
Hala medet umuyorsanız Şıhtan, şeyhten ,dervişten, Şifa buluyorsanız Muskadan üfürükçüden, Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi…”
Bir konuya daha deyinmek isterim. Benim için bir TÜRK’e yakışamayacak bir şey gerçekleşti…Kocaeli Gebze’de AKP ilçe Teşkilatı yaptığı bir toplantıda Türk Bayraklarını sofra bezi gibi kullandı. Hani Bayrağa saygınız? Hani Vatana sevginiz? Her şeyi görmezden geldiniz.. Buna bari tepkiniz çıksın!
Vatan, Miillet diyenler neden bir şey yapılmadı? Neden gündeme dahi düşmedi? Çünkü bunu yapan şahsımın partisi. Ne desek nafile….

Başa dön tuşu