KAFA YORGUN…

15 TL’lik ürünü SGK’ya 1000 TL’ye satanlar Kemal Kılıçdaroğlu SGK’yı batırdı diyor…15 TL’ lik malı 1000 TL’ye satmak nedir. Osmanlı’da , Gayrimüslim Galata Bankerleri Osmanlıyı böyle tokatlamadı.

Size güzel bir söz yazacağım..;
“Yiyin efendiler, yiyin!
Bu han-ı iştiha sizin!
Doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin!” (Tevfik Fikret)
Bu konuyu burda kapatıyorum kendimce. Çünkü konuşsak ta konuşmasak ta fark eden bir şey yok…

Herhangi birinin domuz eti yemesi beni ilgilendirmez ama kurban bayramı için dün, “asmayın, kesmeyin, besleyin” deyip bugün tutup kurban bağışı istemesi ilgilendirir.

Domuzu haram diye yemeyen bazılarının, haramı Domuz gibi yediklerine şahit olduk…Alkol almayıp, rüşvet alarak cihat ettiklerini düşünüyorlar. Yalan söylüyor, hırsızlık yapıyor, ihaleyi yandaşa, makamları akrabaya veriyor ama kendilerine vatansever size hain diyorlar!..

Bazıları Maaşları çifter çifter alırken, Mağdur olduğumuzu bile bile, Emeklilikte Yaşa Takılanlara ‘’YÜK’’ diyenler, ‘’ÇİFT DİKİŞ’’ diyenler, onları sakın unutmasınlar…

Her şey yolunda algısı için açıklanan düşük enflasyonlar, Buna rağmen her şeye yapılan zamlar, Kendi milleti dururken; başka milletlerin menfaatlerini düşünenler.. ve bu böyle uzar gider…
Cebinde parası olanın, emekçinin insanlık onurunu ayaklar altında ezdiği iğrenç bir dönem bu dönem.

Gün gelsin ki; gurur verici yazılar yazayım. Gün gelsin ki; Ülkemin her günü olaylı geçmesin. Elbet bir gün gurur verici, mutlu mutlu yazı yazayım.

Özel harekat polisi vardı. sosyal medya paylaşımı sebebiyle görevden alınan… Ne terör propagandası yaptı ne FETÖ lehine demeçler verdi.
Artık kelimeler kifayetsiz…

16 Temmuz’da kamyonete binip fotoğraf çektirip,15 Temmuz’da şöyle vatanı savundum,böyle savundum diyen Şerife Boz’u anma günüdür.
Utanmadan şehir şehir gezip olmayan olay anlatıp koskoca ülkeyi nasıl keklemişti.
Senide unutmadık Şerife Boz.

Bugün konudan konuya atladığımın farkındayım.
Ama burası Türkiye arkadaşlar.
Bizde ne dert biter ne de tasa. O yüzden yazmaya, konudan konuya atlamaya devam edeceğim. Çünkü başka türlü vakit geçmiyor, kafa dağılmıyor…

Başa dön tuşu