KORKU VERİYORLAR KORKMAYIN!

Sonuçları düşünülmeden alınan kararlar gariban kesimi psikolojik bunalımlara sürüklüyor. Her gün ekranlardan verilen korku pompalaması insanların daha çok panik yapmasına moralsiz olmasına neden oluyor. 17 Mayıs’a kadar sürecek 19 günlük kısıtlama öncesi sert yasakların alınması, vatandaş ne yer, ne içer, nasıl kira öder diye düşünmemesi gerçekten akıl tutulması bir süreç. Bu keyfi genelgelerin hiç bir kanuni dayanağı yok. Ancak halk önüne dayatılan her şeyi kabul etti. Öyle benimsediler ki maskesi burnundan düşeni vuracaklar neredeyse. Otobüsten atmalar filan. Polis teşkilatının sadece bunun için maskesiz avına çıkması. Ülkenin gerçek gündemini bununla oyalıyorlar. Mahzene kapatsalar bundan bile razı olacak gönüllü zengin tuzu kuru köleler var diyorduk. Evet gönüllü kölelerin istediği oldu. Evinin bahçesi, site tarzı yerlerde bahçeye çıkmak, parka çıkmak yasaklandı. Meselenin öldürücü olmayan salgını kontrol altına almak olmadığı aşikâr.
Kim bilir neler yapılacak. Mesele salgını değil, insanları kontrol altına almak. Kontrollü insan modeli. Kontrollü kölelik düzeni. Dijital kölelik sistemine geçmek ve eski dünya düzenini yok etmek. #Plandemi’yle milleti evlere hapsediyorlar. Asıl gaye başka. Bu korkularla insanların ruh, akıl sağlığı bozuldu. Panik atak, intihar vakaları arttı.
Sağlık Bakanı’nın bu akşam, “Yeni dünya düzenine sert geçiş yapıyoruz” açıklaması bizleri yanıltmadı. İçişleri Bakanlığı’nın deprem seneryosu, tahliye gemilerinin yanaştırılması, 11 İl’e insanların tahliye edileceği açıklaması daha çok korku oluşturdu. İnsanların artık korkuya değil daha çok morale, daha çok huzura, adalete ihtiyacı var. İnsanlık bir zulüm görüyor ve bedel ödüyor. Umarım tüm bu kaos planları alt üst olur. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Sevgiyle kalınız, selamlar…

Başa dön tuşu