MAFYA DİZİ ÇEKİYOR! BİZİ KİMLER YÖNETİYOR?

61 yıl önce bu gün; Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen ve bu günleri hazırlayan bir darbenin acı izleri günümüz siyasetinin de malzeme konusu olmaya her daim devam etmiştir.
Geçmişten ders alınmış mıdır?
Görünen o ki kimsenin ders almaya, olaylardan ve yaşananlardan ders çıkarmaya niyeti yoktur…
Dün devlet; hukuksuz demokrasi dışı uygulamaların sonucunda darbe ile Türk demokrasi tarihine kara bir leke düşürmüş o gün bu gündür siyasetin ana malzemesi olmuştur.
Adnan Menderes (Başbakan), Fatin Rüştü Zorlu (Dışişleri Bakanı) ve Hasan Polatkan (Maliye Bakanı) darbe sonrası hukuksuz yargılamalar neticesinde idama mahkum edilmiştir. Türk tari,hine demokrasi şehidi olarak geçen devlet adamlarına rahmet diliyor , mekanlarının cennet olmasını diliyorum.
Maalesef 1960 darbesi sonrasında Türkiye’de ihtilallerle, bildiriler ve çok sayıda gencimizin kutuplaşmalar neticesinde birbirini kırdığı dönemlerden geçtik. Bu gün ise hala insanımızı kutuplaştıran, ötekileştiren siyaset dilini yılanın zehrini kusması gibi kusanlar acaba geçmişten ders almışlar mıdır?
Evet artık günümüzde daha çok iletişim aygıtlarının çoğalması yalanın gün yüzüne daha çabuk çıktığı gibi aynı aygıtlarla düzenlenmiş video ve ses kayıtları, fotoğraflar üzerinde yapılan oynamalarla toplumsal kirlenmenin daha çok öne çıktığı bir dönemden geçiyoruz!!???..
Dün; FETÖ bağlantılı diyerek bir çok insanımızın canını yakanlar, ocağına incir ağacı dikenler! Kendi FETÖ bağlantısını görmeden başkalarını ihbar Ederek g… kurtarmaya çalışanlar!… Mallarına varlıklarına çöküp FETÖ korkusu ile bir kısmına devlet üzerinden bir kısmını ise pazarlık yolu ile üstüne çöküldü!!!! iddiası karşısında ne yapıyor?
Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy diyerek devletin alt yapısını, birikimini bu örgütle işbirliği içinde çökertenler!!!…
Devlet kaybolmuş da, karanlık sularda yüzenler…
Suç örgütü lideri olarak bilinen ve yurtdışına korumaları ile birlikte elini kolunu sallayarak giden Sedat PEKER’in açıklamaları sosyal medya yani internet ortamında rekor kırıyor!..
Yaklaşık 50 milyon kişinin izlediği, uluslararası istihbarat örgütlerinin takibine giren ve yönelttiği suçlamalardan çok muhataplarının doğrulamakta yarıştığı, yeni suç ortakları kattığı açıklamalar gündem belirlemeye devam ediyor..
Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi..
İçişişleri Bakanı Süleyman Soylu 84 milyon kişinin izlediği televizyon ekranlarında kendi bilgisindekini paylaşıyor.. Bu Sedat Peker’in konuşmalarında yok..
Bilinen ise bu milletvekilinin muhalefetten olmadığı.. Olsa idi şimdiye kadar ismi ile birlikte açıklanır ve hatta hedef tahtası haline getirilirdi….
2 gazetecinin yani Hadi ve Süleyman ÖZIŞIK’ların Sedat Peker’i yalanlaması sonrasında ortaya çıkan konuşma görüntüleri ile ortalıktan tamamen kaybolması gazetecilikten dışlanması….
Öldürülen Kutlu Adalı cinayetinde Peker’in kardeşinin verdiği isimlerin doğru çıkıyor olması…
Örnek; , “Odatv Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik’e konuşan Emekli Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürülmesine ilişkin Sedat Peker’in ortaya attığı açıklamalarını doğrulayarak Peker’in kardeşi Atilla Peker’e Toros araç tahsis ettiklerini söyledi.(https://odatv4.com/sedat-pekerin-kardesinin-ismini-verdigi-e.-orgeneral-galip-mendi-odatvye-konustu-25052153.html)”

Kısacası Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın yadığı mektup da belirtmiş olduğu “At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda….”

Fazla söze hacet yok…
İzler fazlası ile karışık…
Bir yanda mafya denilen bir ismin devlet üzerine çöken gölgesi ile o gölgenin altında kalan isimlerin yaşadıkları panik, daha çok konuşulacaktır..
Milliyetçi ve Ak partili bir arkadaşımla konuşuyorum.
Yıllarca bir dava dedik.. Yaşananları nasıl değerlendiriyorsun?
Bizi vatan, bayrak, millet diyerek yıllarca s… ler dostum daha ne denir? Yıllarca bir yalana teslim olmuşuz… Bunca olandan sonra hala dava adına bu kokuşmuş düzene teslim olmak insanlığımı inkar etmektir”
Dediğinde kaybedilen, asıl erozyona uğrayan değerlerimizin; insanımızın o masum ve yıllarca yüreğinde yaktığı, gözü gibi baktığı, uğruna nice canlar yaktığı kendinden başka herkesi hain olarak gördüğü o kutsal bildiği değerleri kaybetmeye başladığımızdır.
61 yıl önce yaşadığımız darbe iktidar içindi!!!…
Devleti yönetmek isteyenlerin mücadelesinden bu gün devletin içine sızmış mafya örgütlerine derin devlet yapılanmalarına kontrolsüzce geçit verenlerin kendi iktidarlarına sağlamlaştırmak adına el altından birbirlerine tehdit ettiği bir dönemi yaşıyoruz..
Geçmişte sokaklar yanarken devlet adamı ciddiyeti taşıyan liderler itidal çağrısı yapar, herkesin hukuka uymasını kanunların herkes için uygulanmasını, demokratik kuralların işlemesini isterdi. Dün Ak Parti genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’in Rize ziyaretinde yaşadığı olayları tasdiklemesi, övgüler düzmesi, bunların iyi günler olduğunu belirtmesi artık devlet ciddiyetinin ve devlet adabının kaybolduğunun göstergesi değilse nedir?. Diyelim ki; Akşener’in ki tahrik! Ama devleti yönetenler asıl bu tahrikler karşısında sağduyuyu daha çok telkin eden taraftarını dizginleyen, cesaret verici sözler söylemeden onu ikaz eden yöneticiler olmak zorunda değil midir?
Velhasıl dostlar; mafya bir dizi çekti milyonlar izliyor, iktidar bir söz söylüyor, aklı başında her birey düşünüyor; bizi kimler yönetiyor!!!???

MUSTAFA EKER
Başa dön tuşu