Nasıl Bir Çağ??

Sonra fark ettim ki; Bedensiz acıları vardı insanın.
Nedensiz göz yaşları.
Çünkü bir geçmişi vardı insanın.
Ve de hiç geçmemişi…
Anlatıldığı kadar kötü değildi hiç kimse, Tıpkı göründüğü kadar iyi olmayanlar gibi…

Merhamet ve sevgi için beyin şart değil..

Sırf ağladı diye 3 aylık Elif Ada bebeği öldüren baba, Yozgat ‘da 1 aylık bebeği bıçaklayıp sobada yakan anne, 3 yaşındaki çocuğuna tecavüz edip öldüren dede… İzmir’ de yolda yürüyen Tuğba Serbest’ e yumruk atan Suriye’ li… Nasıl bir çağa denk geldik??! 3 aylık bebeğe şiddet uygulayan insan olamaz. İnsan dediğinde şefkat, merhamet olur. İnsan bir başkasının çocuğuna bile kıyamazken nasıl kendi çocuğuna el kaldırabilir!? Bebek hayatını kaybetmiş haberlerini gördüm. Gerçekten kelimeler kifayetsiz. Bakamayacaksan yapmayacaksın bu kadar basit! Kendine hakim olamıyorsan tedbirini alacaksın!! Kadına ve çocuğa kalkan elleri kırmak yetmez…

Ayı kaba, Yılan sinsi, Tavşan korkak, Köpek alçak, Kedi nankör, Papağan geveze, Tilki Kurnaz, Domuz iğrenç, Aslan yürekli.. Uzatmayalım. Bunların hepsi hayvanlara yakıştırılan, aslında insanlara ait olan sıfat ve kavramlardır. Bir insan kabalık yaptığında, şiddet gösterdiğinde “Hayvan gibi” deriz. Oysa “Bozuldu zaman, insandan daha korkunç bir yaratık yoktur.”
Siz namusu o kadar kadınlara yüklediniz ki çevrenizdeki sapkınlıkları görmediniz!
Yozgat Çandır ilçesinde bir anne 1 aylık bebeğini önce bıçaklamış sonra sobaya atıp yakmış. nasıl bir çağa denk geldik biz. Etimle kemiğimle nefret ettim bu çağdan İnsan olmaktan, aldığım nefesten utandım… Artık dayanamıyorum her gün bı çocugun acı çektiğini, yaşam hakkının elinden alındığını okumaya.
Aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar; ya ölmeli cellatlar, ya da hiç doğmamalı çocuklar.

“Elmas ile kömür aynı karbon sayısına sahip. Ancak moleküler yapıları sebebiyle biri elmas, diğeri kömür. İnsanı düşünelim; herkes topraktan yaratıldı. Ancak ahlâk, merhamet, vicdan gibi kimy asalbağlar, onun asıl cismini belirler.” Demiş Aziz Sancar…

Çocuk sahibi olabilmek için psikolojik testler sonucu rapor”şartı getirilmeli.Herkes anne baba olmayı hak etmiyor.insan değilsiniz!!

Yer : Kocaeli! Teyzemizin hayatında neler yaşadı gelin olayı size anlatayım, okur musunuz bilmiyorum ama okuyun.. Teyzemizin yaşı 73 yaşının ve yaşadıklarından dolayıda akli dengesi yerinde değil.. Şikayet ediyor, sen delisin senin sözün geçmez diyorlar. Hatice Ekemen 73 yaşında Kocaeli’nde yaşayan bir teyzemiz. Kendisi yıllarca demir çubukla kocası tarafından şiddet görüyor. Bir kardeşi vardı 3 yıl önce o da ölüyor ve şiddet gittikçe artıyor..
Teyzemiz 33 yıl boyunca karakola gidiyor. Derdini anlatıyor. Akşam ise onu şiddet gördüğü eve tekrar bırakıyorlar.. Sonrasında ise şiddet durmadan devam ediyor.. Tam 33 sene hiç kimse yardım etmiyor.
Akli dengesi tam yerinde olmadığı için yaptığı şikayetler geçerli olmayan, her seferinde eşi ile beraber yaşadığı evine dönmek durumunda kaldı. Şiddetin artması üzerine konuya kayıtsız kalmayan mahalleliler devreye girdi. Yapılan girişimlerin ardından, kadın sığınma evine götürüldü. Tekrar evne geldiğinde ne olcak?? Sırf akli dengesi yerinde olmadığı için şiddet görmeye mahkum mu kalacak?? Birde DEMİR SOPAYLA!!!!!

Başa dön tuşu