SUÇ MAHALİ

Bunlar bitmez tükenmez mi? Ayasofya siyasetin bir yüzü değil, sağır dillerin konuşma ortağı değildir.
Atatürk’ün yazısından bir kesit geldi aklıma ; ‘’ Çok değil, yüz yıla kalmadan, eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirine düşeceklerdir. Ayrıca, unutmayın ki o gün geldiğinde her bir taraf diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır” Her bir sözcüğün mirascısı, genç bakış olarak, söylüyorum. Atatürk’e okunan lanet ve hakaretlerin hesabı er ya da geç sorulacak!
Atatürk’ü unutturmak isteyenler elbet kendileri unutulacak. Sen ne padişahsın ne de Sultan, halkın görevlendirdiği bir adam, görevin bittiğinde sen sadece eski bir siyasetçi olacaksın… Çok uzaklarda değil yakınlarda çünkü….

HER YER SUÇ MAHALİ OLMUŞ…
Fakiri zengine ezdiren, müezzini imama dövdüren, kendileri yasağa rağmen yemekli kutlama yapıp kağıt toplayana ağır ceza yazdıran, çocuğa kadına hayvanlara, taciz, şiddet uygulayanlara, faizi kendi çıkarı için helal kılan, kul hakkına giren, Atatürk’e hakaret edenlere ses çıkarmayan zihniyete zihniyet demem, susan milletimin vicdanını sorgularım… İnsanlar işsiz kalmış, vatandaşı çöpten ekmek toplamış, evi geçindiremediği için intihar etmiş, onun umrunda mı?
Kadın cinayetleri normalleştirilmiş, hayvan cinayetleri normalleştirilmiş, taciz ve tecavüz normalleştirilmiş, cidden onun umrunda mı?
Bana sorarsanız değil.

Başa dön tuşu