Yine suçlu yerine, suçu dile getireni cezalandırdık

Hakaretten dolayı para cezası aldı peki ya neden bu ülkede tecavüzcüler,sapıklar ceza almıyor da bunlara ne hakkediyorsa onları söyleyenler ceza alıyor. Tecavüz etse ne olacak?
Adamı serbest bırakırlar, tecavüzcüye hakaret edeni cezalandırırlar. hakaret suçu işlediğine dair bir karar verip para cezası vermiş mahkeme. Aynı hassasiyeti gerçek suçluları yakalamak için de göstermemeniz, adaletsizliğiniz o kadar can yakıcı ki…

Kadınların katledilmesine,tecavüze,tacize,istismara sessiz kalmadığı için.
Tecavüzcüye,tecavüzcü dediği için para cezası verildi. Kapatın ülkeyi ya valla çıkıp gidelim bu böyle olmayacak ceza alır tecavüzcüye para öder, hayvanlar ölür, kadınlar tecavüze uğrar, çocuklar istismar edilir yok arkadaş vallahi yaşanmaz bir hal aldı ortalık hadi anam hadi canım kapatın çıkalım biran evvel…

Malûm kişiye hakaretten ceza ceza almış. Aklıma girdiği evin sahibi kovalarken balkondan düşen hırsız geldi. ev sahibini mahkemeye verip davayı kazanmıştı.
Değişik bir dünyada yaşıyoruz.

Hukuku öncelikle hukukçuların elinden kurtarmalı. Alınan tüm kararlar sivil juri üyelerinin denetlemesine ve onaylaması dahilinde karara bağlanmalı. Hatalı kararlar sonucunda meslekten ihraç sisteminin devreye alınması. Kimseden üstün olmadıklarıdır. Düşüncem… Umarım bana da ceza kesmezler :)

Türkiyemin adaletine
hayranım
At izinin it izine karıştığı bu devirde pekte şaşırmamak lazım bu olaylara.

Çok kul hakkı yediniz!
Allah yarına bırakır; ama asla yanınıza bırakmaz.
Başka bir konuya da değinmek istiyorum.
Hatırlarsınız Taliban’ın Afganistan yönetimini ele aldığında yaptığı ilk iş kadın fotoğraflarını sansürlemekti. Bu eylem dünya çapında haber olmuş, pek çok insan dehşete düşmüştü.
İstanbulda bazı reklam afişlerinde kadınların yüzleri sprey boya ile kapatıldı.
Ebrar Karakurt’un yüzüne ise İslamcı bir tarikatın afişi yapıştırıldı. Nekadar AŞAĞILAYICI bir durum..Bu ne küstahlık!!!

Taliban İstanbul’da mı?
İstanbul’da bazı reklam panolarında yer alan kadınların yüzleri sprey boya ile boyandı.

Bu ülkede ki kadın düşmanlığı bazen kanımı donduruyor… Gerçekten KADIN olduğumuz için nefret ediliyoruz!!

Birde başka bir konu var. Güler misin ağlar mısın? Gemlik Ülkü Ocağı’na mensup bir grup ülkücü, elektrik trafosu üzerine oyun oynayan çocukların resmedildiği gökkuşağı figürününün üstünü “LGBT’yi temsil ettiği” gerekçesiyle sprey boya ile kapattı.

Gerçekleştirdikleri eylem ile ilgili açıklama yapan Ülkücüler, “Eğer yapılmak istenen bir gökkuşağı ise bu sapkın hareketi temsil eden renkleri kullanmamaları konusunda hassasiyet göstermelerinin daha uygun olacağı kanaatindeyiz” ifadelerini kullandı. Şaka gibi ama gerçek…

Yağmur yağdıktan sonra çıkan gökkuşağına ne yapacaklar merakla bekliyorum…

Bu insanlar ne istiyor her yer siyah mı olsun renklerden de korkmazsın ya.
Gerçekten anlam veremiyorum artık.
SAĞLICAKLA KALIN..

 

Başa dön tuşu