Beceriksizliğinizi yalanlayarak örtemezsiniz!

Her zaman derim Durağan’ın ismine bakmayın yönetenlerin becerisine bakın diye..
Gün geçmiyor ki yeni skandallar zinciri patlamasın.
Gün geçmiyor ki; tüm Türkiye’yi saran bir olayda Durağan olmasın…
Durağan’ın ismi kendi Durağan olsa da yönetenlerin yaşattıkları ile oldukça hareketli ama saman altından su yürütenlerin gün yüzüne çıkmamak için bukalemun gibi renk değiştirdiği saklamak için binbir taklaların atıldığı yerdir.
Bir çok olay yaşadım hayatım boyunca… Kimlerle mahkeyeme girdim çıktım. Bir çok olaya kazaya tanıklık ettim. Siyasetin zirvesini de gördüm dibini de…
Bunu neden yazıyorum. Konuşmaktan açıklama yapmaktan, yalanlamaktan aciz olanlar Durağan’ın klasik huyu olan dedikodu siyasetini yine tavan yaptırmış. Yıllardır yaptıkları yetmiyor gibi hala insanlarımızı salak konumuna koymaktan çekinmmiyorlar. Altınkaya barajı havzasındaki arsaların Vezirköprü Sulama birliği yapılan protokolle verildiğine dair bir haber yaptık.. AKP milletvekili sayın Nazım Maviş’le esnaf ziyaretinde vatandaşların bu yöndeki sorusuna AKP ilçe başkanı Hasan YILDIRIM ‘yalan haber’ diyerek cevap vermiş bir kaç yerde bu konuda beyanda bulunmuş.. Ama tavsiyem ona yalan olduğunu dedikodu ile değil belge ile vermesi,üstelik gazetemizin sayfalarında veya sosyal medya hesabından belgelerle açıklayarak yapmasıdır. Dodurga sulama birliği kanalı ile bu işin çözüleceğini söyleyen ve yazan benim. Ondan sonra harekete geçen sizsiniz.. Ama ısrarla benim yalan söylediğimi böyle bir olayın olmadığını belirten AKP yönetimine tavsiyem Vezirköprü gazelerinde 3 ay önce yayınlanan haberlere bakmaları DSİ 7. Bölge müdürlüğü ile konuşmaları olacaktır. Üstelik Vezirköprü Sulama birliği yetkilileri Durağan’a kadar gelip köylülerle bu konuyu konuşmuşlardır.
Siyasetinizde her şeyi ben bilirim modundan çıkıp artık ilçe de sorunlarla boğuşun. Belediye başkanı bile durumunun düzelmesi için fikir alırken, sizin karşınızdakileri yalanlamak sorunları çözmüyor. Aksine sizi daha da bataklığın içine çekiyor. Vatandaş çözüm bekliyor.. Köyünün dibinde ve zaten barajdan (istimlak edilmeden)önce kendine ait olan arsalarla ilgili çözüm bekliyor.
Kibirle ‘yalan haber’ diyene kadar ‘araştırıyoruz’ ‘çözüm yolu arıyoruz’ demek size o kadar uzak ki; biz bilirizden bir türlü çıkamıyorsunuz! Söz ile yalanlayana kadar belgelerle yalanlayın. 2022 Şubat’ında Durağan belediyesi resmi yazı ile bu arsaları talep etmesine karşılık bu gün Vezirköprü konuşuluyorsa yalanlayacağınız tek yer iktidarınız ve yönetim olarak sizin beceriksizliğinizdir…
Vezirköprü gazetelerinde 22- 23 Mart 2022 tarihinde yayınlanan ‘BİNLERCE DÖNÜM ARAZİ YENİDEN EKİLECEK. GÖLET VE BARAJLARDAN KALAN ARAZİLERİ DSİ İŞLEYECEK’haberini inceleyin madem bölgenizden bu kadar habersizsiniz google hazretleri size bu konuda yardımcı olacaktır….

Başa dön tuşu