Göklerden gelen bir enflasyon vardır

Diyanet açıkladı: Fiyatları belirleyen Allah’tır. Demek ki asgari ücreti, memur maaşlarını bu kadar düşük tutan Allah’mış… Kiraları ve konut fiyatlarını yükselten de Allah’mış… DİYANET’E lüks araç imkanı veren de Allah’mış. O zaman susup sabretmekten başka çaremiz yok.!! Yüce Allah’ım, madem fiyatları sen tayin ediyorsun. O zaman Diyanet başkanının maaşını da asgari ücret seviyesine getirir misin?

Eskiden ağır bir hasta iyileştiği zaman,
“ÖLDÜRMEYEN ALLAH ÖLDÜRMEZ” derdik;
Şimdi, yüksek fiyatları gördüğümüzde,
“İNDİRMEYEN ALLAH İNDİRMEZ” diyeceğiz.

Dış güçler dediler olmadı..!!
Bay Kemal dediler olmadı…!!
Çıta o kadar yükseldi ki..!! Allah’mış dediler..

Kim Allah’a karşı yalan uydurandan daha zalim olabilir? (Hud Suresi 18. Ayet)

Onlardan öyle bir grup vardır ki; (okuduklarını) Kitab’ın ayetlerinden sanasınız diye dillerini Kitap’la eğip bükerler. Oysa (ağızlarında geveledikleri şeyler) Kitap’tan değildir. (Ağızlarında geveledikleri şeyler için:) “Bu, Allah katındandır.” derler. Oysa o, Allah katından değildir. Bile bile Allah’a karşı yalan söylerler. (3/Âl-i İmran 78)

Az bir dünyalık elde etmek için elleriyle kitap yazan, sonra da: “Bu, Allah’ın katındandır.” diyenlere yazıklar olsun. Elleriyle yazdıklarından ötürü yazıklar olsun onlara! (Uydurdukları kitaplar için: “Allah tarafından yazdırıldı.” diyerek) elde ettikleri kazançtan ötürü de yazıklar olsun onlara. (2/Bakara 79)
Diyanet acaba bu ayetleri hiç okumadı galiba, eğer okusaydı bu cümleyi kuramazdı…

Koskoca evreni yarat, galaksileri yıldızları, gezegenleri yarat, sonra gel; Türkiye’de yumurtanın fiyatını belirle!
Bize bunları Allah yaptırdı diyen bir içişleri bakanı, Zamları yapan Allah’tır diyen Diyanet işleri başkanı.. Kişilere göre din güncellediler. Eskiden Dinen bir suç işlendiği zaman suçlu şeytan olurdu şimdi Allah’mış diyorlar. En sonunda “Allah bizi kandırdı” deyip işin içinden çıkarlar mı? Çok garip… Din tek bir zümrenin tekelinde değildir. Kimin ne kadar Müslüman olduğunu siz bilemezsiniz, sorgulayamazsınız!!
Sırf siyaset yapacağım diye yoksullaştırılan halkın vebalini almıştır. Ya inançsız ya da çok günahkar olmalı, başka bir izahı olamaz bu cümlenin!.
“Asgar ücreti, emekli maaşlarını, enflasyon oranını da tayin eden Allah’tır” desinler iktidarı tam aklayıp, paklasınlar!

‘’ Din; Fakirler zenginleri öldürmesin diye vardır’’ – Napoleon Bonaparte –

Ağrıspor’u satın almak isteyen Belediye Başkanı ve Yıldırım ailesi arasında çıkan tartışma karakolda bitti. Sayan ve korumaları darp edildikleri gerekçesiyle şikayetçi oldu. Olayın ardından Sayan ve korumaları ellerinde Kalaşnikof silahlarla sokakta yürüyüş yaptı. Yine gövde gösterileri devam ediyor… Ağrı Belediye Başkanı bu keleşli gövde gösterisi ile ne anlatmak istiyor ????

Savcı sayanın sokakta yürürken yanında bulunan silahlı adamlar kim ? Silahlar ruhsatlımı?Tüfekli adamlar kamu görevlisi mi?
Bunlar araştırıldı mı acaba… Tüfekli adamlar! Bu gösteriyi vatandaş olarak “burada kanun benim, beni kimse durduramaz” diye anlıyor, çok tehlikeli buluyorum. Ayrıca can güvenliği için bir tedbir alınması gerekiyorsa, devletimizin buna gücü yeter.

10 tane öğrenci sokakta toplansa ters kelepçe takılır. Ağrı Belediye Başkanı silahlarla 50 kişiyle millete gözdağı veriyor, emniyette ve yargıda tık yok. Soran olursa memlekette “hukuk”, “adalet” var dersiniz olur biter.

Bu bir ülkede, devletleşmiş bir aile üyelerinin, yancılarının pervasızca hareket etmelerine en güzel örnektir! Bu bir ülkede, yasa, kanun, anayasanın olmadığının kanıtıdır!!!. Sanarsın ki Kurtlar Vadisi Ağrı !!!

Caddeyi renklendirmek için bir kaç ayçiçeği eken vatandaşa tepki amaçlı Belediye Başkanı ve ekibi gece gidip ayçiçeklerini koparıp yere serdiler. Vatandaş “ayçiçeklerinin ahını aldın” diyor…
Yahu Ayçiçeklerden ne istediniz?

Mersin’de havlayan bir köpekten ürken vatandaşın şikayeti üzerine soruşturma başlatılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ifade verirken;
Uzun namlulu silahlarla sokağa çıkan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan hakkında neden hala bir soruşturma yok!

Başa dön tuşu