GÖREMEDİĞİMİZ GERÇEKLER!

bazı hayaller sadece göremediğimiz gerçeklerden ibarettir.

Bir ülkenin vatandaşının da, İktidarının da, muhalefetinin de, en büyük hayali ülkeyi gelişmiş bir ülke haline getirmektir. Bu hayalin sadece göremediğimiz gerçeklerle başladığının fark ettiniz mi?

Hayır. Fark etseniz şu an iktidar da bulunan kişiler orada olmazdı.
Siz iktidarın ekonomiyi kötü yapmasına izin verip, ekonomiden şikayet edip ekonominin kötü yapılma sebebisiniz. Çünkü asıl lider halktır, siz isteseniz onları oraya çıkarttığınız gibi geri indirebilirdiniz.

Ülke şu anda çok büyük bir savaşın içinde. Cahilliği yenme savaşı içinde. Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün dediği gibi “ en büyük savaş cahillik ile yapılan savaştır” ülke durumunu kötü olduğunu bildiği halde başkalarının ayak izinde yürümeye devam ediyor. Bu şekilde devam ettikleri içinde kendi ayak izlerinin hiçbir zaman bırakamayacaklar. Kendi ayak izini bırakamayan insanlar kaybolur. Ama korkmayın seçim zamanı iktidarın ihtiyacı olacağı için onlar sizi bulur.
İktidar sizin onları bulundukları konumda alabileceğinizi fark ettiği zaman hatırlıyor. Ama siz bunları hiç fark etmiyorsunuz. Siz

unutuluyorsunuz aslında Bu halk unutu
lacak halk değil. Unutturacak halk. Bu iktidarı unutturacak bir halk. Bir daha başa getirtmeyecek bir halk. Ama getiriyorsunuz sonrada sürünüyorsunuz. Siz bunu kullanmıyorsunuz. Unutulmanıza izin veriyorsunuz. Bizi de unutturuyorsunuz.

“en az yöneten devlet, en iyi devlettir.” Çünkü devletin değil halkın yönetmesi lazımdır. İktidarın susması, halkın konuşması lazım. Ama halk susturuluyor. İktidar konuşuyor. Dünya 5 den büyüktür diyor ya iktidar, ama milletinde iktidardan büyük olduğunu unutuyor.

Belki de bizim, iktidarımızın gelişmek gibi bir hayali de yok. Eğer öyleyse biz sıfırdayız da hiç yol alamadık dediğimiz durumda -1 de olduğumuzu farkında değilmişiz. Eğer varsa da gerçekleri yani iktidarı göremezsek bunu değiştiremeyiz. Bizim hayalini ettiğimiz bu durum madem bir gerçek kadar yakınımızda biz neden bu gerçeği göremiyoruz duyamıyoruz?

Şimdi size Necip Fazıl Kısakürek’in anılarından bir parça:
Üstad tramvaya biner ve cam kenarında bir koltuğa oturur. Biraz sonra birkaç takım elbiseli adam gelir. Bir tanesi “oradan kalkar mısınız?” “ben oturacağım”
Üstad: neden? Sizin ne ayrılacağınız var
-ben milletvekiliyim
Üstad: ben de MİLLETİM… der.
Millet her zaman herhangi bir siyasi rolü olan kişiden üstündür. Ama bu milletin bildiği bir şey değildir. Azıcık kendi değerinizi bilin ve iktidarın sizi unutmasına izin vermeyin.
İktidar bizden çok Suriyelileri, Afganlıları İranlıları vb. önemsiyor. İnsanların kendi ülkelerine hayırları yok bizim ülkemize hayrı dokunacağı da yok. Adam diyor ki bizim ülkemizde iç savaş bitti ben oraya gidersem beni askere gönderecekler diye gitmiyorum diyor. ama bizim ülkemiz hala onlara bakmaya devam Böyle olmaya devam ederse biz kendi ülkemizde yabancı olacağız.

Ya çok zor bir şey değil açın okuyun, izleyin, bilgisi olan insanlara sorun. 13, 14 hatta 10 yaşındaki çocuk bile biliyorsa sizin de bilmeniz lazım.
Bizim hayallerimizde sizin göremediğiniz gerçekler yüzünden gerçekleşemiyor. Hayallerimizi sömürmekten başka hiçbir işe yaramayan bu iktidar ile bu millet bu ülke bir adım ileri gidemez.

Siz bana dokunmayan yılan bin yaşasın dermiş gibi hareket ediyorsunuz. Eğer maddi durumunuz iyiyse ekonominin kötü olması sizi etkilemiyorsa siz tüm bu sorunlara göz yumup oyunuzu iktidarda olacak insanlara vermeye devam ediyorsunuz.

Ama artık gözlerinizi kapatmanıza gerek yok güneş ışıkları o perdelerden girebilecek kadar güçlü demek çok isterdim ama yakında parlayacak bir güneşimizin olmasından da şüphe etmeye başladım. Umarım bizim hayalimizin söndüğü gibi sizin de o çok güvendiğiniz ampulünüz de sönerde o zaman gerçekteki karanlığı görürsünüz belki

Millet sizi oraya çıkarttığı gibi geri indirene kadar biz güneş ışıklarıyla aydınlanmaya devam ediceğiz. Hiçbir zaman bu iktidarda olan insanların ayak izinden gitmeyeceğiz.

Z kuşağı olarak bizi kaybettiniz, eğer o ampulü söndürmezseniz biz değil ülkemiz kaybedecek.
Biz kazanacağız,biz kaybetmeyeceğiz z kuşağı olarak ama bu ülke kocaman bir kuşağı kaybetmiş olacak bu onlara pahalıya patlayacak, işte o zaman hiçbir düzeltme bizi geri getiremiyecek.

Hayaller için bizim için görün gerçekleri.
birde durağının hükümeti siz daha biz çocukları sevindirmek için yaptığınız parkları onarmıyor ilgilenmiyorken ne işe yarıyorsunuz merak ediyorum. ben buzluk mahallesinde yaşıyorum paşa sokağındaki park, PTT nin arkasındaki park vb. bir sürü park onarılmadı için çocuklar tarafından bazı aletleri kullanıllamıyor. Umarım bir gün bu halk gerçekleri sizde o parkların halini görürsünüz.

Başa dön tuşu