Kantar var tartı var.Her şeyin bir vakti var.

Ekonomi ile, çocuk hamuruyla oynar gibi oynuyorlar… Vatandaş için sonuç: Sıfıra sıfır, elde var sıfır… !
Neden milleti ciddiye almıyorlar? Biz “çantada keklik” miyiz? Şapkayı önüne koyup vicdanen bir düşünmek lazım…

Mazot 30 lira olmuş demeyelim de fosil yakıtla aramıza mesafe koyduk diyelim!!!

Çeyrek altın fiyatına 1 litre benzin!!! Önceden çeyrek 32 liraydı bu gece benzinin litresi 30 lira. Kadere bak kadere 23 yaşımda yoksulluk sınırındayım! Cuma gecesinden itibaren Motorine 2 lira 60 kuruş daha zam geliyor. Böylece Mazot 30 TL’yi aşmış olacak.
Eskiden araç almak lükstü, bu dönem de aracına yakıt almak, depoyu fullemek daha lüks oldu şaka gibi gerçekler yaşanıyor.
Akaryakıt zammına ilk tepki Mersin ve Batmandan geldi. Ticari ve özel otomobiller Batman ve Mersinde korna çalarak kontak kapattı.Manisa’da artan mazot fiyatları nedeniyle zarar eden özel halk otobüsü şoförleri, toplu taşımanın cenaze namazını kıldı… Kılsanız da gömseniz de nafile. ARTIK ÇOK GEÇ!!!
Mazotun 30 TL olduğu, Tarım ve hayvancılığın desteklenmediği ülkede, Hiçbir temel gıda ürünü ucuz olamaz! Çözüm yok battık boğuluyoruz… mazot 30’u gördü görecek… böyle giderse “ben hep 50 TL’lik alıyorum” diyen dayılar 1 litre bile mazot alamayacak…
Toplumun yarısı açlık sınırının altında yaşamaya çalışırken, gözümüzün içine sokulan bu şatafatın bedeli çok ağır olacak… Hepimiz aynı gemideyiz diyenlere, bizler hiçbir zaman sizinle aynı gemide olmadık. Şimdi yargılanmamak için gemiyi terk edecekler.
Geçen ay 10 bin doları olan bir Türk vatandaşı bir ayda 20.000 TL kazandı. Bir asgari ücretli Türk vatandaşı 1 ay boyunca sabah kalkıp akşama kadar çalıştı,4.253 TL kazandı.

artık kuru ekmek bile lüks oldu

Doların artışı için Hazine ve Maliye Bakanı Sn Nureddin Nebati 27 Aralık tarihinde, “Şimdi uyuyun, 6 ay sonra uyanın. Çok farklı noktalara gideceğiz.” demişti. Aralık 2021 : 11,60, Haziran 2022-17,20. Evet arkadaşlar uyuduk uyandık farklı noktadayız!
Ekonomi çöktü Ülke dibine kadar talan ve yağma edildi! Bir tek yüzükle gelenler, bırakın Türkiye’yi, dünyanın en zenginleri arasına girdi… Hayalini dahi kuramayacağımız servetler bir gecede ikiye katlandı! Yoksulları din, Kuran, Ezanla kandırarak hem de!!!! ABD donanması 6.cı filoyu kıble yapıp namaz kılanları alkışlayan, ABD’ye para,döviz kaçırıp,geleceklerin orada kuran,mal,mülk edinenleri alkışlayan ve sorgulamadan biat edenler aynı kişiler… Hep 50 liralık alıyoruz diye,diye ülkeyi batağa sürüklediniz!

Doların ve benzinin 10’ar lira olduğu zamanların telaş ve öfkesini hatırladım da. Yeni fiyatlara alışıyorsunuz, sadece susuyorsunuz!!!! Nereden Nereye..
200₺ ilk çıktığında 131 #dolar ‘dı
200₺ bugün olmuş 11,70 #DolarTL

1 Dolar 17.10 ₺
1 Euro 18.10 ₺
1 Sterlin 21.45 ₺
Gram Altın 1.017 ₺
1 Gürcü Larisi 5.81 ₺
1 Bulgar Levası 9,40 ₺
Mazot 28 ₺
1 yılda %408 zam..
Tarihi rekor!!

İstanbul Esenyurtta yaşayan Suriyeli, Türkiye’de ki hayat pahalılığı nedeniyle Suriyeye dönme kararı aldığını söyledi. Hiçbir yere gidemezsiniz! Anca beraber kanca beraber. Zoru görünce kaçmak yok öyle!

İnsanların bazıları da vardır ki inanmadıkları halde “Allah’a ve ahiret gününe inandık ” derler. –Kur’an- ı Kerim–

Başa dön tuşu