YENİ YILDA ZAM DALGASI

Yeni yıldan öyle aşk, para, mutluluk falan dilemeyeceğim senden varsa heyben de oyun getir çocuklara biraz da gülüş olsun, yüzü solmuş her kadına. Hiç bir ana asmasın yüzünü kedere ve bolca sevgi getir bize insana, hayvana, ağaca, toprağa her şey sevmek ile başlamıyor muydu zaten.
Bayramlar, sevgi ve saygı dolu bir dünyada barış içinde yaşama arzumuzu ifade etmek için en güzel vesile..
Yılbaşı kutlamak günah diyen insanlar Hz. İsa’nın doğumunu kutlamak niye günah olsun? İslam’a göre Hz. İsa peygamber değil mi? Mevlit kandilini kutlayıp Noel’e karşı çıkmak tezat oluşturmuyor mu? İsteyen kutlasın, istemeyen kutlamasın kime ne kardeşim? İnsanları “hizaya getirme” baskısına son verin artık… Herkes özgür!
Müslüman Noel kutlamaz diyenler şunları da göğsünüzü gere gere söylemeniz lazım:
– Müslüman yalan da söylemez
– Müslüman hırsızlık da yapmaz
– Müslüman kötü işlere de tevessül etmez.
– Müslüman gıybet de etmez… Bunları yapıyor musun? O zaman insanların yaptığı işlerede karışmayın…Normalde helal olan her şey yılbaşında helaldir. Normalde haram olan her şey yılbaşında haramdır.
Belki yüz bin kez söylendi… Noel 25 Aralık’ta kutlanır… 31 Aralık’ta kutlanan yeni yıl yıldır… Ama din tüccarları, hırsızlık, rüşvet, yolsuzluk, çocuk tecavüzleri vs. gibi konularda ses çıkarmaz… Neden?
Zaten noel baba da Durağanspor’luydu

Evet yılbaşına girdik ve Sadece 2-3 saatte ne mi oldu?

Motorinde 1 lira 29 kuruş..
Benzine 61 kuruş zam..
LPG’ye 78 kuruş zam…
Elektriğe %50 zam..
Doğal gaza %25 zam..
Avrasya ve köprü geçişlerine zam..

Dolar 18 liradan 12 liraya düşünce benzine, motorine %0 indirim.
Dolar 12 liradan 13 liraya çıkınca benzine, motorine %25 zam.
2022’ye böyle başladıysak vay halimize…Gerçekten inanılmaz… Elektriğe en az % 52, doğalgaza % 25 zam yapıldı. Peki zammı kim yaptı? Biz yapmıyoruz, Allah yaptırıyor dediklerine göre tabii ki zammın sorumlusu da Allah… Demek ülkeyi Allah yönetiyor.

HOŞGELDİN 2022

Ticarethaneler için %126, meskenler için ilk 150 kWh altına %52, 150 kWh üstüne ise %127 zam geldi.Doğalgaz % 25 Zam, 1000 metreküp doğalgaz 1860 lira
Şimdi halay zamanı…

Zamlar geri alınmalı ya da makul bir düzeye çekilmeli. (%10 gibi) Yoksa marketler fiyat indirsin demek boş laftan ibaret kalır. Ayrıca dağıtım şirketleri tekrar kamulaştırılmalı, bunların kârı bari sırtımızdan insin.

Firavun, halkını (ahmak yerine koyarak) küçümsedi. Ama yinede ona boyun eğdiler. Çünkü onlar yoldan çıkmış bir halktı.

– Zuhruf 54
Hepinize mutlu, huzurlu, umut dolu yıllar…

GÜLFİDAN ŞEN

Başa dön tuşu