CHP 92 YAŞINDA!

     CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Merkez İlçe Başkanı Aysun Özsönmez, CHP eski il Başkanı Mustafa Acun ve çok sayıda parti üyesi katılımı ile gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Aysun Özsönmez; “Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği, yüreklerimizin şehitlerimizin acısı ile dolduğu günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin kuruluşunun 92. yılına giriyoruz” dedi.
      CHP’nin 9 Eylül 1923’te Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve sosyal, demokrat görüşünü benimsemiş siyasi bir partidir olduğunu söyleyen Özsönmez; “92 yıldır Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, sosyal adaletin, laiklik ve özgürlüklerin güvencesi olan bağımsız bir Cumhuriyetin temellerini atan CHP, çok partili yaşama geçişi sağlayan, Türkiye’ye demokrasiyi getiren partidir” diye konuştu. 
 
CHP ZOR GÜNLERİN PARTİSİDİR!
     Programda bir konuşma yapan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP’nin zor günlerin partisi olduğunu söyledi. Karadeniz; “Türkiye, zor bir süreçten geçiyor. Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir” dedi. 
     CHP’nin tarih boyunca demokrasi ve özgürlük mücadelesi vermiş bir parti geleneği bulunduğu ifade eden Karadeniz, Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçerken halkın her zamankinden daha çok Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Karadeniz konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Büyük Önder Atatürk’ün eşsiz eseri olan demokratik, bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 92. yılına yüreklerimizde şehitlerimizin acısı ile giriyoruz.
     Cumhuriyet Halk Partisi, Kurtuluş Savaşı’nın zor şartları altında Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerinde temelleri atılmış, Cumhuriyetin kurulmasında ve sonrasında çok partili yaşama geçişte büyük gayret sarf etmiş bir parti olarak bizleri bugün de gururlandırmaktadır.
     Cumhuriyeti ve temel ilkelerini bu güne kadar koruyan, aynı zamanda yenileşmenin, değişimin, özgürleşmenin ve çağdaşlaşmanın tek adresi olan Partimiz, demokrasiye geçiş sürecinde, baskıcı ve karanlık günlerin aşılmasında itici güç olmuştur.
     Cumhuriyet Halk Partisi’nin yılmaz bir neferi; bağımsızlık, özgürlük ve laik cumhuriyetin koruyucusu, “Önce Türkiye” diyerek mücadelemize devam etmekteki kararlılığımızı inançla hep birlikte sürdüreceğimize yürekten inanıyorum.
      Bu duygu ve düşüncelerle, Kurucumuz ve Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, yol arkadaşlarını ve Genel Başkanlarımızdan üyelerimize kadar CHP’ye emek veren tüm partililerimizi şükranla anıyor, mücadele arkadaşlarımı saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”
Başa dön tuşu