SİNOPLU ÜLKÜCÜLER ÇORLU’YU ŞAHA KALDIRIYOR…

SİNOPLU ÜLKÜCÜLER ÇORLU’YU ŞAHA KALDIRIYOR…

Yoğun ilgi gördü,Sinopluların Gönlünü fethetti…

Tekirdağ Milletvekili adayı Bülent Belen ve Çorlu Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Cüneyt Ergün Çorlu perşembe pazarında Köseli köyü iktisadi işletmesinde Sinoplu ülkücüler tarafından verilen yemekte Sinoplularla buluştu…

Dayanışma ve kaynaşmanın emekle yoğrulduğu ve Açılış konuşmasını  Milliyetçi Hareket Partisi Çorlu İlçe teşkilatı yönetim kurulu üyesi Osman Gönül​’ün yaptığı Ramazan Cicioğlu​ Şenol Çeker, TC Murat Zenbil​ İlhan Eker, Huseyin Tuğlu​ öncülüğünde, Sinoplu ülkücülerden; Zafer Özen​ Abdullah Erdoğan, Suleyman Canık​,Mehmet Tunc​,Recep Kılınç​ ,Ömer Karabulut,Dursun Yaman,Osman Yaman,Rıza Gürcü Hasan Eker'in katkılarıyla Köseli Köyü İktisadi İşletmesin'de gerçekleştirilen programa yüzlerce Sinoplu vatandaşında yoğun ilgi ve katılım sağladığı görüldü.

Sinopluların iktidara tepki olarak Mhp milletvekili adayı Bülent Belen'in programına iştirak edip destek vermeleri dikkat çeken bir başka ayrıntıydı…

Haberimsen Gazetesinden Ali Osman Önder'in haberine göre meydanı dolduran Sinoplulara seslenen Tekirdağ MHP Milletvekili ve Milletvekili adayı Bülent Belen’in tam süreli konuşması ise şöyle;

"Çok kıymetli Sinoplu hemşehrilerimiz, değerli dava arkadaşlarım hepinize saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Sizlerin arasında olmaktan mutluyum birçoğunuzla geçmişten bu yana tanışıklığımız bulunmaktadır. 

PKK Şehir merkezlerinde cirit atıyor

Ülkenin nasıl bir durumda olduğunu sizler de en az bizim kadar görüyorsunuz.

PKK doğu’da vergi topluyor, omzunda kaleşnikof tüfekle yollarda araç çevirip kimlik kontrolü yapıyor.

Yani güçlü devlet’te Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın ifadesiyle güçlü Türkiye’de Pkk militanları şehir merkezlerinde cirit atıyor, benim Emniyet görevlilerim de böyle mahsun, mahsun onlara bakıp seyrediyor.

Niye biliyor musunuz?

Çünkü hükümet müsaade etmiyor operasyon yapılmasına…

Niye müsaade etmiyor?

Efendim neymiş açılım süreci sekteye uğrayacakmış.

Bakın bundan zannedersem 15 gün önceydi Ağrı/ Diyadin’de 25 tane PKK’lı terörist askerimize saldırdı ve 15 saat çatışma devam etti.

Düşünün tankı, tüfeği, uçağI,helikopteri  olan Türk Silahlı Kuvvetleri  15 saat boyunca 25 tane teröristle çarpışarak onların hakkından gelemedi  ve güçlü Türkiye PKK’lıların alay konusu oldu.

PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya’da televizyon’da görüntüleri yayınladı ve yaralı askerlerimizi bizim Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu askerlerimiz gidip alamadı.

Eşkıya Selahattin Demirtaş kasıla kasıla televizyon kameralarının önünde yaralıları biz teslim ettik dedi.

Bu kabul edilecek bir şey değil değerli arkadaşlar..

 Olan biteni görmüyor musunuz? Ülke elden gidiyor, ülkemize sahip çıkalım.

Hırsızlığı Bunlar Yaptılar

 AKP iktidarı 57.hükümete yani 2002 seçimlerinden önceki hükümetlerin hepsini yerden yere vuruyor, ağzına geleni sayıyorlar sanki Akp iktidara gelmeden evvel Türkiye yokluk içerisindeydi yani elle tutulacak hiçbir şey yok simdiye kadar sn. Cumhurbaskanı’nın Başbakan olmasına kadar Türkiye’de iktidara gelen hiçbir siyasi parti taş üstüne taş koymamış her şeyi bunlar yapmış gibi.

Biz koalisyon dönemimizde iki büyük deprem geçirdik yüzbinlerce bina yıkıldı o deprem den ötürü sanayimiz 1 yıl üretim yapamadı.

Her şeyi biz yaptık onlar hiçbir şey yapmadı demekte nedir?

Evet bunlar her şeyi yaptılar,neler  yaptılar bakın ben sizlere sayayım tek tek..

Hırsızlığı bunlar yaptılar,

Yolsuzluğu bunlar yaptılar,

Ayakkabı kutularını bunlar doldurdular,

Adaletsizliği bunlar yaptılar,

Bakın işte son adaletsizlik, işte bu sözüm ona Kck ve Hdp’nin paralel yapısı varken tuttular bir cemaati paralel yapı diye o cemaate mensup insanları cezaevine tıktılar. Bunlarla ilgili, içerde tutuklu olanların avukatları İstanbul’da 29.Asliye Ceza Hakimliğine itiraz talebinde bulunuyorlar ve hakim beraat kararı veriyor  Sulh hukuk hakimi de  o kararı yok hükmünde sayıyor sonra 32.Asliye ceza mahkemesine tekrar müracaat ediliyor, o hakimde beraat kararı veriyor sulh hukuk mahkemesi hakimi o kararı da yok hükmünde  sayıyor sonra ne oldu?

Bir yerlerden emir verildi ve o iki hakim tutuklandı neyle suçlandılar biliyor musunuz?

Terör örgütü üyesi olmakla suçlandılar.

 Sormak lazım hangi terör eylemini yapmış bu hakimler?

 Adamlar güneydoğu Anadolu bölgesinde cirit atıyor onlara sesin çıkmıyor ama hakimler senin hoşuna gitmeyen bir karar verdi diye onları terör örgütüne üye olmakla suçluyorsun.

Vakıf Arazileri Türgev'e Gidiyor

Yıllarca Kendilerini Kalkındırdılar, Ekonominin Hali Ortada..

Sizinde bildiğiniz gibi Türgev diye bir vakıf kurdular inanın şuanda mahdum Bilal oğlan’ın başkanı olduğu Türgev vakfının mal varlığı Vakıflar Genel Müdürlüğünün mal varlığını geçti.

Çünkü, Devlet ihalesi almak isteyen her müteahhit Türgev’e bağış yapmak zorunda  onun ötesinde AKP’li belediyeler  belediyelerinin bölgesindeki değerli arazileri Türgev’e bağışlıyorlar.

Yahu bağışlayacaksan vakıflar genel müdürlüğüne bağışla, Türgev’e neden bağışlıyorsun ?

 Vakıflar genel müdürlüğü hiç olmazsa devletin bir kurumu…

 yani bunlar saltanatlarını büyütmek için çok büyük servet sahibi olarak insanlarımızı da fakirleştirerek, ihtiyaçlarını makarna, kömürle karşılayacak ondan sonra da oyunu isteyecek yıllarca bunu yapmadılar mı ? yaptılar.

Bakın arkadaşlar bunlarda bizim gibi sizlerin oylarına talipler ve gittikleri yerler de diyorlar ki biz iktidardan gidersek muhtaç insanlara yapılan yardımlar kesilecek bu külliyen yalandır. Çünkü, devlet’te devamlılık esastır. Yapılan yardımlar kanunla belirlenmiş yardımlardır kanun değişmediği müddetçe kim hükümet olursa olsun o yardımları hak sahiplerine vermek zorundadır.

Her kesimi rahatlatacak ekonomi paketlerimiz hazır

 Milliyetçi Hareket Partisi olarak geçen hafta Pazar günü Sn. Genel Başkanımız Dr.Devlet Bahçeli tarafından seçim beyannamemiz açıklandı mutlaka onları televizyonlar da izlemişsinizdir, gazeteler de okumuşsunuzdur.

Allah nasip ederde sizlerin oylarıyla iktidara gelirsek 7 Haziran’dan sonra ilk icraatımız;

 Dokunulmazlığı kaldırıp sadece kürsü dokunulmazlığına çevreceğiz.

Asgari ücreti net olarak 1400 TL’ye çıkaracağız,Asgari ücretten vergiyi kaldıracağız,asgari ücretten kalkacak vergiyle de asgari ücretin üzerinde maaş alan insanlarımızın aylık maaşlarında 280 TL artış olacak.

Büyükşehirlerde yaşayan insanlarımıza aylık 100 TL ulaşım kartı vereceğiz ve her ay ulaşımdan yararlanılacak.

Evi olmayanlara sosyal konutlar inşa edeceğiz o konutlar yapılana kadar da her ay 250 TL kira yardımı vereceğiz

65 yaşını geçen insanlarımıza devletin vermiş olduğu yardımı ayda 300 TL, 3 ayda 900 TL’ye çıkartacağız.

Bakıma muhtaç ailelere ayda 700 TL yardımda bulunacağız ayrıca o ailelerin fertlerine en az bir kişiye iş bulacağız.4/C’li vatandaşlarımızın kadrolarını düzene sokarak diğerleriyle aynı işi yapıp aynı ücreti almalarını sağlayacağız.

Devlette taşeron işçileri kademeli olarak kadroya alacağız.

Devlet’te çalışanların eşit ücret prensibinden hepsinin aynı ücreti almalarını sağlayacağız.

Emekli vatandaşlarımızın emekli maaşlarını da geçinebilecekleri seviyeye çıkartacağız, mart ve eylül aylarında destek pirimi de vermeyi taahhüt ediyoruz.

Engelli vatandaşlarımızın topluma entegrasyonunu sağlayacağız ve şuan kamu kurumlarında acık bulunan 24 bin engelli kadrosuna atma yapacağız.

İktidara geldiğimiz takdirde engelli kardeşlerimizin devlet yardımlarını da 400 TL’ye ağır engelli vatandaşlarımızın da 600 TL’ye çıkartacağız.

Değerli Sinoplu kardeşlerim,

Sizler memleketlerinizden koptunuz buralara ekmek için, aş için kalktınız geldiniz, burada yılardır yaşıyorsunuz.

Ben birçoğunuzu yıllar öncesinden tanıyorum hatta 12 Eylül 1980 darbesinden evvel ben üniversite öğrencisiydim Çorlu’da Milliyetçi Hareket Partisini kuracağımız zaman heykelin karşısında bir kıraathane vardı oraya gelip giden bir kardeşimiz vardı adı da Ahmet’ti Durağanlı bir kardeşimizdi,inşaatta çalışıyordu pehlivan yapılı altın kalpli biriydi.

İlçe yönetimini o ve birçok durağanlı arkadaşlarımızla birlikte kurmuştuk onlar yardımcı oldular ,inşaAllah Türkiye’de de iktidarı yine sizlerle birlikte kurup yaşayacağız.

Kıymetli kardeşlerim,

 Bakın televizyon kanallarına çıkan hükümetin temsilcileri 57.hükümete bizimde koalisyon ortağı olduğumuz 57.hükümete etmedik hakaret bırakmıyor yani memleketi 57.hükümet bitirmiş ve kasıla kasıla IMF’ye borcu biz kapattık onlar yedi diye anlatıyorlar.

57.Hükümet zamanında Türkiye’de iki tane büyük deprem yaşadık biri Gölcük depremi diğeri de Düzce depremini yaşadık.

Türkiye’nin sanayi tesislerinin göz bebekleri o depremde çöktü en az 1 yıl üretime başlayamadılar.

Ardından Düzce depremini yaşadık aynı bölgedeki Sakarya ovasındaki bütün sanayi tesisleri çöktü ve resmi rakamlarla 29 bine yakın insanımız depremde can verdi yüzbinlerce bina yıkıldı ona rağmen 57.Hükümetin 58.Akp hükümetine devleti teslim ettiği tarihte enflasyon %29’du.

Kalkınma hızımız %6.7 idi.

2014 yılındaki kalkınma hızımız ne kadar biliyor musunuz* %1.7

Yani bunlar sürekli yalan söylüyorlar ve hiçbir zaman doğruyu konuşmadılar.

Bizim dönemize dış borç 221,8 milyon dolardı.

Şuan da ise 475 milyar dolar 2014 yılı sonu itibariyle Türkiye’nin dış borcu var.

Bu dış borcun 240 milyar doları bizzat devletin borcu diğer kalanı da Akp’li belediyelerin devletin kefaletiyle alındığı borçlar..

Bunlar ülkeyi borç batağına sürüklediler aldıkları borçla yatırım yapmadılar ekonomiye harcamadılar otoyollar yaptık diye övünüyorlar niye fabrika kurulmuyor ?

Neden deniz yollarına,demiryollarına yatırım yapılmıyor?

Anadolu’dan göç engellenemiyor niçin köyler tarımla kalkındırılmıyor?

 

İşsizlik arttı her 4 kişiden 1’i işsiz.

Akp’ye dur demenin zamanı geldi görüyorsunuz Sn.Cumhurbaşkanı tarafsız olması gerekirken meydan meydan gezerek Akp’ye oy istiyor ve  Tayyip  tipi başkanlık sistemiyle yargı’yı da,meclis’i de Polis’i de kendisine bağlayaca onun ağzından çıkan kanun olacak yok böyle bir şey..

 Dünya’nın hiçbir yerinde yok.

17/25 Aralık yolsuzluklarından kurtuldum sanıyor bu dosyala r tekrar gelecek devletten alınan ihaleler tek tek yargıya tekrar teslim edilecek ve çaldıkları her kuruşun hesabını verecekler.

 Devlet’in hazinesine çaldıklarını tekrar geri koyacağız ve yüce divanda Akp hükümetini yargılayacağız

 Tüm şehitlerimize, ecdadımıza vereceğimiz hesabı düşünerek sandıkta oyunuzu 3 hilale basın ve iktidara taşıyın ben emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.

 Hepinizi saygıyla sevgiyle tekrardan selamlıyor, Allaha emanet ediyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

 

Başa dön tuşu